Mari rahvusest kunstniku Zhanna Tohti näitus on valminud Tallinna Ülikooli loomingulise projekti raames ja pühendatud hõimupäevale.
Koostööpartnerid: projekti juhendaja Margot Kase, Tallinna Mari Seltsi liige Natalja Lill. Toetajad: HTM hõimurahvaste programm, Tallinna Mari Selts, Tallinna Ülikool Lahtiolekuajad: E kl 9.00–17.00 T-N kl 9.00–16.00 R kl 9.00–15.00
Mari rahvusest kunstniku Zhanna Tohti näitus “Millest räägivad mari mustrid?” on valminud Tallinna Ülikooli loomingulise projekti raames ja pühendatud Eestis riikliku tähtpäevana tähistatavale hõimupäevale.
Ekspositsiooni luues inspireerisid Zhanna Tohti mari rahvarõivaste ornamendid ja tikandid, nii ühendab ta oma töödes akvarelli voolavuse tikandite konkreetsusega. Marilanna tööd tutvustavad vaatajale mari tikandite salapärast keelt ning pakuvad võimaluse ka teistel rahvastel tõlgendada oma kultuurist leitavaid sümboleid, avardades seeläbi oma maailmataju. Ornamentika uurimine sellise visuaali abil on ka hea õppevahend tulevaste põlvede tarvis.
Marid (марий) on soome-ugri rahvas (2010. aasta rahvaloenduse andmetel oli marisid 547 605), kes elavad Mari El vabariigis Venemaal Volga keskjooksul, samuti Baškortostanis, Kirovi ja Sverdlovski oblastis, Tatarstanis ja Udmurtias ning vähesel määral ka Permi oblastis. Ka Eestis on marilaste kogukond (2012 aasta rahvaloenduse andmetel Eestis elas 241 marilast).