Jäta menüü vahele

Juminkeko keskuse Arhippa Perttuneni sümpoosium

Kalevala ja karjala kultuuri uurimise infokeskus Juminkeko kutsub huvilisi karjala runolaulik Arhippa Perttuneni sümpoosiumile, mille raames toimub laupäeval, 25. aprillil kell 15 Juminkeko videokeskkonnas temaatiline online-loeng koos runolaulude kontserdiga. 

Loengu teemal “Küsimusi Arhippa Perttuneni haual” annab Juminkeko fondi juhatuse esimees Markku Nieminen. Traditsioonilisi runolaule esitab Taito Hoffrén.

Arhippa Perttunen oli karjala suur runolaulik, kellega Kalevala autor Elias Lönnrot kohtus 25. aprillil Latvajärve külas 186 aastat tagasi. Juminkeko keskus on alates 2003. aastast tähistanud seda päeva Arhippa Perttuneni sümpoosiumiga, mille raames on tavaliselt toimunud loengud ja ka Arhippa lauldud runolaulude esitamine. Koroonagi ei peata sümpoosiumi toimumist ning see peetakse sel aastal esimest korda internetis.

Otseülekanne Juminkeko Youtube-keskkonnas algab kell 15 ja see on järelvaadatava 24 tundi. Soomekeelsel loengul on inglise ja vene keelsed subtiitrid.

Juminkeko on kultuuri infokeskus, mille eesmärk on Kalevala traditsioonide ja kultuuri hoidmine, Soome ja Karjala vabariikide vaheline kultuurivahetus ning rahvusvaheline Kalevala-teemaline tegevus. Keskus korraldab kontserte, kirjandusõhtuid, näituseid ja muid sündmusi nii Soomes kui ka Karjalas. Juminkeko fond toob koos toetuspartneritega toodavad ka erinevaid publikatsioone ning meediamaterjale Kalevala traditsioonide kogumiseks ja hoidmiseks ning Viena Karjala külade hüvanguks.

Valik linke Juminkeko keskuse tegevusest:

25.04.2020
15:00-18:00