Jäta menüü vahele

Mikita, meteoriidid ja Suuroja ning Taavi Petersoni kontsert

Fenno-Ugria soovitab

Toetaja: Loodusõhtuid sünnipäevakuul toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Pilt: täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 3 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Loodusõhtu salvestatakse.


Eesti keele väest ja ilust räägib ning oma uut raamatut tutvustab kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Kontserdiosas laulab Taavi Peterson. Kõlavad Urmas Alenderi ja John Lennoni lood. Kohapeal saab soodsalt osta looduse kalendrit ’20 „Meteoriidikraatrid – Eesti ime“, Mikita keeleaabitsat ja Loodusfoto Aastaraamatut 2019 (kaunis album, neli erinevat kaant).

2019. aasta on rahvusvaheline põliskeelte aasta ja lisaks ka eesti keele aasta. Äsja ilmus raamat „Mikita keeleaabits. Põliskeele omailm”, mis jutustab eesti keele omailmast, mis on põnev, salapärane ja ennekõike väga ilus. Keel on eesti rahva kõige suurem ja kõige vanem ühislooming. Pole kahtlust, et eesti keel kuulub maailma kõige elujõulisemate keelte hulka.

Sel reedel saame trükikojast kätte ka uue looduse kalendri ’20 „Meteoriidikraatrid – Eesti ime“. Looduse Omnibuss on koostöös geoloogidega looduse kalendrit välja andnud juba 20 aastat. Igal aastal uus teema, kuid alati on ülevaatlikud tekstid kalendrisse kirjutanud geoloog Kalle Suuroja, kes on ka Kärdla ja Neugrundi meteoriidikraatrite avastaja. Õhtul annabki ta meile põhjaliku ülevaate kõigist meteoriidikraatritest Eestis ning võrdlevalt maailmas.