Jäta menüü vahele

Hiiu kandle laager 2022

Talharpa / Jouhikko camp 2022 in Vormsi Island

Fenno-Ugria soovitab

Toetajad: Eesti Rahvakultuuri Keskus, Vormsi vald ja Rumpo Mäe talu.


Hiiu kannel (sm jouhikko) – tuntud ka kui hiiurootsi kannel, rootsikannel, Rootsi kannel, vibukannel, kiigekannel – on poogenkeelpill, millel on sõrmlaua asemel auk (mõnel juhul isegi kaks). Vormsirootsi murrakus on pilli nimetus talharpaTal tähendab jõhviharpa on aga vana skandinaaviakeelne sõna, ilmselt keelpilli märkimiseks. Talharpa põhiline konstruktsiooniline erijoon on võtmeauk. Seda tüüpi pillide keeled on valmistatud hobusesabajõhvidest. Pilli tänapäeval levinuim nimetus – Hiiu kannel – eksitab topelt, kuna jätab mulje pilli seotusest Hiiumaaga. Tegelikult oli talharpatraditsioon ikkagi Vormsil, mida hüüti Hiiurootsi saareks, sest see asus poolel teel Hiiumaale. Nimetus “hiiu kannel” ongi jäänuk pilli algsest nimetusest “hiiurootsi kannel”.

Laagris jagavad meiega oma teadmisi ja oskusi hiiu kandlel Annika Mändmaa (EST), Robbie Sherratt (UK), Lassi Logren (Soome), Per Runberg (Rootsi), Tytti Metsä (Soome) ja õhtuti õpetab tantse Jenny Franke (Rootsi). Kõik grupid saavad võrdselt õpetust kõikidelt õpetajatelt. Rõhk on rahvatantsudel ja neid õpime nii tantsima kui ka pillil saatma.

Laagri osalustasu on 187 eurot. Hinna sees on pilliõpe, ööbimine ja toitlustus (v.t. registreerumisvormis täpsemalt). NB! Vormsi elanikele soodushind (ilma ööbimiseta: 10-le Vormsil nii elavale kui ka suvitavale lapsele tasuta ja 10-le sissekirjutusega täiskasvanule hinnaga 81 eurot).

Kui soovid tulla laagrisse, aga sul puudub pill, palun võta korraldajaga enne registreerumist ühendust (v.t. allpool kontakt). Rendipillide hulk on piiratud: pakkuda on 4 täiskasvanute pilli ja 2 lastepilli. Rent on 25 eurot.

Palun täida laagrisse registreerumiseks allolev vorm.

Ühine saabumine laagrisse on plaanitud neljapäeval, 4. augustil kell 10.15 Rohukülast väljuva praamiga. Tagasisõit mandrile pühapäeval, 7. augustil kell 13.05 Visbyst väljuva praamiga. Kui soovid tulla laagrisse oma autoga, broneeri aegsasti praami autopilet.  

Kui pead laagrikohast loobuma, anna sellest koheselt teada vähemalt kaks nädalat enne laagrit, et saaksime leida uue osaleja ning rahaliselt tasaarveldada. Alla 18-aastased osalejad, kes ööbivad laagris, on laagrisse oodatud koos vastutava saatjaga.

Vabatahtlikud on oodatud esinema kirikukontserdil, mis toimub neljapäeval 4. augusti õhtul. Palume ette valmistada kas vaimuliku sisuga instrumentaalpala või laul.

Kohtumiseni Vormsil!

täpsemalt
laagrijuht 
Eva Uri Mitreikina
+372 55 133 12
mitreikina@yahoo.com
4.-7.08.2022
Vormsil Rumpo Mäe talus
10:15-13:05