Jäta menüü vahele

FUFF 2021: Mitmekesisus

Filmiprogrammi on võimalik vaadata ka veebis.

Piletinfo:
Festivali pass 25 eurot, alla 18 aastastele noortele tasuta
Söök eelregistreerimisega 3 eurot / toidukord
Päevapiltet 15 eurot
Telkimine tasuta
Öömaja eelregistreerimisega (kuni kohti jätkub) 5 eurot / öö


Sänna kultuurimõisas toimuvale soome-ugri filmifestivalile FUFF oodatakse nii soome-ugri kultuuride austajaid kui ka filmihuvilisi noori, kes soovivad töötubades ise oma filmitegija karjääri alustada. Toimuvad filmivaatamised ja kontserdid, mõttevahetused-seminarid ning õhtused olemised suitsusaunas. See on festival, kus mitte ainult ei vaadata temaatilisi filme, vaid kus elataksegi ugrilastena ugrielu, tunnetatakse loodusrahvaks olemist ning saadakse seejuures eri moel targemaks. Filmiprogrammi on võimalik vaadata ka veebis, kuid paraku leili visata ja kultuurikaaslastega juttu vesta saab vaid kohapeal.

“Iga kultuur kätkeb endas mingit saladust, lugu, mis on ainult selle kultuuri oma ning mis väärib hoidmist. Me püüame nii kultuurilise mitmekesisuse kui ka loodusliku mitmekesisuse hoidmisele kaasa aidata,”

FUFFi vedaja Edina Csüllög

Nii Sännas kohapeal kui veebikinos saab näha dokumentaalfilme “Viimane liivlane” (rez. Mikko Piela)  ja noorte lühidokumentaalfilmide kogumiku mitmekesisuse teemal “Rääkimata lood / Stories Untold”, dokumentaalfilmi eesti ungarlastest ning valikuid saami, ungari, eesti, soome ja väikerahvaste programmi lühifilmidest.

Kõik huvilised saavad hõimurahvaste toidutöötubades õppida erinevaid soome-ugri väikerahvaste söögivalmistamise nippe. Lisaks toimuvad töötoad ka noortele ja lastele, kus saab peale filmitegemise ja animatsiooni õppida ka akrobaatikat, joogat, käia looduses matkamas, teha herbaariumit ning harjutada tsirkusetrikke.

Õhtuti saab kuulata ugrihõngulist muusikat – 12. juunil esineb Tuulikki Bartosik, teistel õhtutel on oodata üllatusesinejaid Kultuurilise mitmekesisuse olulisuse tunnetust saab kinnistada lõkkeõhtul ja suitsusaunas. Festivali lõpetuseks on kõik oodatud kaasa mõtlema loodusliku mitmekesisuse vajalikkusele pühendatud seminarile, mille peaesinejad on Aveliina Helm ja Rea Raus.

TÄPSEMALT 
finnougricfilmfond@gmail.com
(+372) 5887 7144
www.fuff.ee

11. juuni, reede

12. juuni, laupäev

13. juuni pühapäev

https://vimeo.com/464118440
11.-13.06.2021
Sänna Kultuurimõis