Jäta menüü vahele

Soome-ugri filmikoolituste reisimuljed

Räägivad soome-ugri filmifestivali FUFF eestvedaja Edina Csüllög ja Anti Naulainen

Teisipäeval, 24. septembril kell 17 tuleb Fenno-Ugriale külla soome-ugri filmifestivali FUFF eestvedaja Edina Csüllög koos Anti Naulaineniga. Nad jagavad muljeid käesoleva aasta juulis ja augustis toimunud ekspeditsioonidest ja filmikoolitustest noortele Handi-Mansi autonoomses ringkonnas ning Marimaal. Kohapeal saab näha ka laagrites valminud lühifilme!

Soome-ugri filmikoolitusteni jõudis Edina tänu soome-ugri filmifestivalide korraldamisele. Selgus, et festivali võistlusprogrammi polnud võimalik lisada rohkem soome-ugri filme, kuna aasta jooksul lihtsalt ei tehtud neid piisavalt palju.

Et olukorda parandada, võttis Edina koos kaaslastega Tania Alybina ja Anti Naulaineniga plaani korraldada soome-ugri kinolaagreid ja filmikoolitusi noortele.

Selle kõige eesmärgiks on hoida ja arendada erinevate soome-ugri väikerahvaste kultuuri ja teha seda just läbi noorte filmikunsti juurde juhtimise, et nad saaksid ise oma kultuuri, keelt ja traditsioone jäädvustada.

Projekti tulemusena sündisid ka handi ja marikeelsed lühifilmid, mida samuti vestlusõhtul näha saab! Filmide kaudu avaneb teistel rahvastel kõikjal maailmas võimalus tutvuda Soome-ugri eripärase kultuuri ja maailmaga.

Kes nad on?

Edina Csüllög on Eestis elav ungarlanna, kes on igal aastal juulikuus toimuva soome-ugri filmifestivali FUFF eestvedaja ja filmirežissöör.

Ekspeditsioonidel osalesid ka animaator Helen Unt ja Eesti üks parimaid monteerijaid Martin Männik, ERMi teadur, marilanna Tatiana Alybina, Eesti filmitegijad stsenarist Anti Naulainen ja jurist Ainike Alla.

Sündmus on tasuta aga palume kindlasti registreeruda, kirjutades aadressile info@fennougria.ee.

24.09.2019
17:00-19:00