Jäta menüü vahele

EKI sügisseminar “Soome-ugri keelte sõnavara ja etümoloogia”

28.29. 11

Eesti Keele Instituut korraldab keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli raames järjekordse seminari, mille teemaks on seekord “Soome-ugri keelte sõnavara ja etümoloogia”. Sügisseminar toimub 28.–29. novembril Haapsalus.

Seminar keskendub nii eesti keele kui ka selle sugulaskeelte sõnavaralistele protsessidele, hõlmates teemasid alates etümoloogiast kuni sotsiolingvistikani välja. Seminarikeeleks on eesti keel, vajadusel ka inglise keel. Esinema on lubanud tulla Pirkko Nuolijärvi, Santeri Junttila, Karl Pajusalu, Lembit Vaba jt. Ettekandeid pidama on oodatud ka doktorandid ja magistrandid.

soome_ugri_sügisseminar_promenaadi_hotell_haapsalu_eki
Haapsalu promenaad. Foto: Olev Mihkelmaa

Seminar toimub Promenaadi hotellis (www.promenaadi.ee). EKI doktorikool organiseerib kõigile osalejatele bussitranspordi (nii Tallinnast kui ka Tartust), samuti majutuse ja toitlustuse. Seminaril osalejate päralt peaks olema kogu hotell, esimese päeva õhtul on kavas ka saun.

 

Seminarist on oodatud osa võtma kõik teemast huvitatud doktorandid, nende juhendajad ja magistrandid! Doktorandid ja magistrandid, kelle uurimisteema on (soome-ugri keelte) sõnavaraga seotud, on oodatud tegema ka ettekande.

soome_ugri_keelepuu
Soome-ugri keelepuu. Foto: thinglink.com

 Oma osalemis- ja/või esinemissoovist teatada hiljemalt 31. augustiks aadressile tiina.laansalu@eki.ee.

28.-29.11.2016
Promenaadi hotell, Haapsalu
12:00-08:00