Jäta menüü vahele
10.01.2018

Soome vähemusrahvuse kultuurinõukogu esimeheks valiti Taisto Kalevi Raudalainen

Soome vähemusrahvuse kultuurinõukogu esimesel istungil 06. jaanuaril kinnitati nõukogu uus põhikiri, valiti kultuurinõukogu esimees, aseesimees, viieliikmeline juhatus ja revisjonikomisjon.

Kultuurinõukogu esimeheks valiti Taisto Kalevi Raudalaine ja aseesimeheks Taisto Uuslail. Nõukogu juhatuse liikmeteks osutusid Anatoli Schultz, Merje Malkki, Markku Olavi Lehtonen, Maire Petrova ja Helle Kuldsepp.

Soome vähemusrahvuse kultuurinõukogu valisid Eesti soomlased 17.–19. novembril teist korda. 21-liikmelisse kultuurinõukokku kandideeris 7 valimisringkonnas 34 inimest. Rahvusnimekirja alusel moodustatud valijate nimekirjas oli 2368  inimest. Hääletamisest osavõtnute arv ja tulemused selgusid 6. detsembril 2017 (Kultuurinõukogu liikmete nimekiri).

Kolmeks aastaks valitav kultuurinõukogu on Eestis elavate Eesti kodakondsusega soomlaste kultuuriomavalitsuse juhtorgan. Kultuuriomavalitsus on piirideta omavalitsus, mis koondab kõiki eestisoomlasi eestisoome ja ingerisoome kultuurist huvitatuid ning tegeleb kultuuripärandi säilitamise, kaitsmise ja edendamisega.

eesti-ingerisoomlaste-liit-taisto-raudalainen
6. jaanuaril toimus esimene soome vähemusrahvuse kultuurinõukogu istung. Foto: Maire Petrova

Allikad:
Kultuurinõukogu valimiste tulemused (Eesti Ingerisoomlaste Liit, 08.12.2017)
6. jaanuaril 2018 toimus esimene soome vähemusrahvuse kultuurinõukogu istung (Eesti Ingerisoomlaste Liit, 08.01.2018)