Jäta menüü vahele
17.09.2021

Narvas avati Ingeri Maja

Riias tegutsev haridusühing KRESPoliskola kavatseb Ingeri Maja muuta kohtumiskohaks kõigile, kellel on huvi Ingerimaa vastu.

Samal ajal kui Venemaa Föderatsioonis surutakse alla regioonide kultuurilisi eripärasid, avati Narvas uus turismiobjekt.

Uudisteportaali Region.Ekspert andmeil on Narva selleks imepärane koht, suuruselt kolmas Eesti linn, mis asub Eesti – Vene kontrolljoonel ja on Euroopa Liidu kõige idapoolsem linn. Narva on nende sõnul eriline linn, kus sajandite jooksul on kohtunud erinevad rahvad ja kultuurid, 17. sajandil oli ta Ingerimaa pealinn. 

28. augustil esitleti Narvas pidulikult Ingeri Maja. 1917. aastal ehitatud hoone asub raudteejaama läheduses, aadressil Vaksali 19. Varem asus seal hotell ja restoran, nõukogude ajal aga ehitustrust. Praegu on hoone kehvas seisus, kuid uued valdajad kavatsevad hoone korda teha.

Riias tegutsev haridusühing KRESPoliskola kavatseb Ingeri Maja muuta kohtumiskohaks kõigile, kellel on huvi Ingerimaa vastu. Seal hakkavad toimuma Ingerimaa ajaloole ja kultuurile pühendatud loengud, korraldatakse kunsti- ja fotonäituseid ning muid üritusi, mis on mõeldud narvalaste harimiseks. 

Ingeri Maja esimesel korruselе tuleb konverentsisaal, lisaks hakatakse seal pakkuma piirkonnale iseloomulikke toite ja jooke ning müüma suveniire ja esmatarbekaupu. Kahel ülemisel korrusel aga on kavas pakkuda majutust.

täpsemalt