Jäta menüü vahele
29.03.2016

Soome-ugri ansamblid festivalil Tallinn Music Week

Juba teist aastat osalevad Põhja- ja Baltimaade suurimal linnakultuuri festivalil TMW ka soome-ugri pärimusmuusikud. Seekordsele festivalile saabub kaks nimekat muusikakollektiivi. Fenno-Ugria ja Maailmamustrid! ühisel kontserdiõhtul 31.03 kell 19.30 Kloostri Aidas (Vene 14) astuvad üles Karjala armastatuim folkmuusikakollektiiv Sattuma ja Mordva Vabariigi esindusansambel Toorama.  Lisaks saab kontserdil kuulda Tuva kõrilaulu ja Valgevene keskaegset muusikat elektroonilises töötluses. Sattuma annab tasuta kontserdi ka TMW Linnalaval Viru keskuses 31.03 kell 16.00.

Sattuma on Eesti publikule andnud mitu meeldejäävat kontserti. Ansambli eripäraks on muusikainstrumendid – mängitakse ligi 20 pillil. Repertuaaris on Karjala, Soome ja Ingerimaa rahvamuusika, aga ka pärimusest inspireeritud autorilooming.

Toorama tutvustab ersade ja mokšade võimsat mitmehäälset laulupärandit. Ansambel kasutab ka unustusse vajunud ja vähe tuntud muusikainstrumente, nagu näiteks rahvuslik viiul garzi ja roopill nudei. Ansambli asutaja on mordva legendaarne rahvamuusikategelane Vladimir Romaškin (1951–2002), praegu on eestvedajaks tema poeg Andrei ja liikmeteks juba noorem põlvkond.

TMW programmis osalemisega soovib MTÜ Fenno-Ugria Asutus HTM hõimurahvaste programmi toel suurendada Venemaa soome-ugri rahvaste muusikakoosluste rahvusvahelist läbilöögivõimet. Eesmärk on võimaldada hõimukaaslastel esitada oma muusikat ja tutvustada soome-ugri kultuuri nii professionaalidele kui ka laiemale publikule ning ühtlasi saada inspiratsiooni teiste koosluste loomingust ja luua uusi kontakte. TMW delegaate ja Fenno-Ugria koostööpartnereid oodatakse enne kontserti kell 18.30 ka väikesele koosviibimisele koos muusikutega.

Kontserdile pääseb festivalipassiga. Üksikpileteid hinnaga 8 eurot saab osta Piletilevist, kohapeal on pileti hind 10 eurot.

Tallinn Music Week on Põhja- ja Baltimaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival, mis toimub tänavu kaheksandat korda. 28. märtsist 3. aprillini esineb pealinna klubides ja kontserdisaalides üle 200 eripalgelise artisti üle maailma. Lisaks põhiprogrammile toimuvad TMW raames juba traditsiooniks saanud  tasuta „Linnalava“ kontserdid, muusikateemaline vestlussari „TMW jutud” ning  linna mõnusamaid söögikohti tutvustav restoranifestival „TMW maitsed”.

Rohkem infot TMW kohta: Facebook

Täpsem info:

Fenno-Ugria Kadi Raudalainen tel + 372 528 9200
Fenno-Ugria ja Maailmamustrite schowcase’i korraldaja Lee Lang + 372 5667 2037

Üritust toetab: HTM hõimurahvaste programm.
Koostööpartner: Maailmamustrid! OÜ

Kirja lõpus plakat meie kevadüritustega nii Tallinnas kui ka mujal Eestis.

Lisateave:
Fenno-Ugria Asutus
6445-119
info@fennougria.ee