Jäta menüü vahele
08.12.2016

Soome iseseisvuspäeval tehti algust Soome-Eesti artiklivõistlusega Vikipeedias

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida Fenno-Ugria ei uuenda.

Soome iseseisvuspäeval, 6. detsembril algas Vikipeedias 5. jaanuarini 2017. kestev Soome-Eesti ühine artiklivõistlus. Eesmärk on kirjutada ja täiendada Soome ja soomlaste kohta käivaid artikleid eestikeelses Vikipeedias ning tõsta Eesti ja eestlaste kohta oleva info hulka soomekeelses Vikipeedias.

Ühtlasi tehakse Soomele eestikeelsete Vikipeedia-artiklitega omapoolne kingitus.

„Soomlased ja eestlased on vennasrahvad, meil on palju ühist ja ka meie riikide suhted on alati olnud väga tihedad. Peagi tähistavad nii Soome kui ka Eesti oma riigi 100. aastapäeva. Nüüd soovime ka eesti- ja soomekeelse Vikipeedia koostöö uuele tasemele viia. Selleks ongi ühine artiklivõistlus,”

Wikimedia Eesti juhatuse esimees Sven-Erik Soosaar

Võistlusel võivad osaleda kõik. Selleks on vaja vaid registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel, võistlusel registreerida ja asuda kirjutama või tõlkima. Artikleid võib tõlkida nii Soome Vikipeediast kui ka ükskõik millisest teisest Vikipeediast. Osaleja võib ka täiendada juba olemasolevaid artikleid. Teemade valik on lai – haridus, kultuur, kunst, geograafia, majandus jne.

Žürii selgitab välja parimad kirjutajad, keda premeeritakse auhinnaga. Hindamisel võetakse arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema olulisust. Auhinnad paneb välja Wikimedia Eesti, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja teised Wikimedia Eesti koostööpartnerid.

Täpsem info võistluse kohta ja leht võistlusartiklite registreerimiseks Vikipeedias aadressil wikipedia.org

1280px-ylitornio_aavasaksa_panorama
Foto: wikipedia.org

Allikas: MTÜ Wikimedia pressiteade 05.12.2016