Soome iseseisvuspäeval tehti algust Soome-Eesti artiklivõistlusega Vikipeedias

Soome iseseisvuspäeval, 6. detsembril algas Vikipeedias 5. jaanuarini 2017. kestev Soome-Eesti ühine artiklivõistlus. Eesmärk on kirjutada ja täiendada Soome ja soomlaste kohta käivaid artikleid eestikeelses Vikipeedias ning tõsta Eesti ja eestlaste kohta oleva info hulka soomekeelses Vikipeedias.

„Soomlased ja eestlased on vennasrahvad, meil on palju ühist ja ka meie riikide suhted on alati olnud väga tihedad. Peagi tähistavad nii Soome kui ka Eesti oma riigi 100. aastapäeva. Nüüd soovime ka eesti- ja soomekeelse Vikipeedia koostöö uuele tasemele viia. Selleks ongi ühine artiklivõistlus,”

ütleb võistluse üks korraldaja, Wikimedia Eesti juhatuse esimees Sven-Erik Soosaar. Ühtlasi tehakse Soomele eestikeelsete Vikipeedia-artiklitega omapoolne kingitus.

Võistlusel võivad osaleda kõik. Selleks on vaja vaid registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel, võistlusel registreerida ja asuda kirjutama või tõlkima. Artikleid võib tõlkida nii Soome Vikipeediast kui ka ükskõik millisest teisest Vikipeediast. Osaleja võib ka täiendada juba olemasolevaid artikleid. Teemade valik on lai – haridus, kultuur, kunst, geograafia, majandus jne.

Žürii selgitab välja parimad kirjutajad, keda premeeritakse auhinnaga. Hindamisel võetakse arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema olulisust. Auhinnad paneb välja Wikimedia Eesti, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja teised Wikimedia Eesti koostööpartnerid.

Täpsem info võistluse kohta ja leht võistlusartiklite registreerimiseks Vikipeedias aadressil wikipedia.org

 

Lisainfo:
Sven-Erik Soosaar
MTÜ Wikimedia Eesti
juhatuse esimees
svenerik@wikimedia.ee
Tel 56646173

1280px-ylitornio_aavasaksa_panorama

Foto: wikipedia.org

Allikas: MTÜ Wikimedia pressiteade 05.12.2016

 

Print Friendly, PDF & Email