Jäta menüü vahele
12.04.2018

Putin autasustas komi muusikut Mihhail Burdinit

Venemaa president Vladimir Putin tunnustas komi muusikut Mihhail Burdinit Vene Föderatsiooni teenelise kultuuritegelase aunimetusega.

Tänavu 70 aastaseks saav Mihhail Burdin on tuntud komi rahvamuusikaansambli Zarni An (Kuldnaine) asutaja ja pikaajaline kunstiline juht. Ta sündis Kotkerosi rajoonis, Zulebi külas. Juba viieaastaselt mängis ta karmoškat ja varsti ei möödunud piirkonnas ükski pulmapidu ega peoõhtu ilma temata. Pärast muusikakooli, kus ta omandas klassikalise bajaani eriala, asus ta õppima Leningradi Rimski-Korsakovi konservatooriumisse. Samas läbis ta ka aspirantuuri ja stažeeris Põhja-Vene laulukoori juures. Seejärel töötas ta Sõktõvkari filharmoonias juhtiva instrumentalistina.

Foto: Дмитрия Напалкова и progoroduhta.ru

Ta unistas Komi muusikalise folklooriteatri asutamisest, kuid see aga ei õnnestunud. Küll oli ta üks Komi muusikalise draamateatri rajajaid ning asutas komi folklooriansamblid Zarni An ja Parma.

Oma loomingus püüab ta ühendada tänapäevast ja arhailist muusikat, kasutab meisterlikult traditsioonilisi komi instrumente, nagu vargan, buben, sigudök ning oskab esitada paljusid rahvaviise. Tema muusika on soome-ugri rahvaste seas laialdaselt tuntud. Mihhail Burdin on mitu korda olnud Eestis toimuvate hõimupäevade peaesinejaid.

Fenno-Ugria Asutus õnnitleb Mihhail Burdini kõrge tunnustuse puhul ja soovib loomingulist edu!

Allikas: Президент России наградил двух деятелей культуры Коми (komiinform.ru)