Jäta menüü vahele
21.09.2021

Puhkekodu Äänisjärve kaldale? Karjala vepslased koguvad allkirju

Kaskezi küla elanikud kardavad ilma jääda traditsioonilisest vepslaste puhkepaigast. Petitsioonile on alla kirjutanud 38 külaelanikku.

Külake Äänisjärve kaldal

Karjala vepslased ei soovi puhkekodu rajamist Äänisjärve äärde, sest Kaskezi (Kaskesrutšei) küla elanikud kardavad ilma jääda vepslaste traditsioonilisest puhkepaigast. Vastavale petitsioonile kirjutas alla 38 külaelanikku. 

Platvormil Change.org avaldatud petitsioon on suunatud Karjala riigipeale Artur Parfentšikovile, samuti Karjala loodushoiu- ja rahvuspoliitikaministeeriumile. Petitsiooni autor Jelena Timbajeva kinnitab, et nad pöördusid asjaomaste ametkondade poole juba kevadel. Ta märkis, et praegu ehitatakse 100 meetri kaugusel Äänisjärvest ja ta kahtleb selle seaduslikkuses.  

Venemaa Föderatsiooni loodusjärelvalve ametist saabunud kommentaaris teatati, et 200 meetri kaugusel järvest pole ehitamine keelatud. Puhkekodu ehitamise vastu on internetis loodud avalik grupp Любимая деревня. Каскесручей (Armastatud küla. Kaskez).  Grupi liikmed teatasid, et maalilisest salust raiuti maha kased, hävitades nii kohalikele armsa jalutuspaiga.

“Selles kohas on aega veetnud ja lapsena ringi jooksnud mitu põlvkonda vepslasi, nüüd on see müüdud salaja erakätesse ja maatükk on juba vahetanud ka omanikku. Salu on pea täielikult maha raiutud ja seal käib aktiivne ehitustegevus,“ rääkis üks külaelanikest.