Jäta menüü vahele
01.09.2021

Põlisrahvaste lapsed kogutakse kokku ja lennutatakse internaatkoolidesse

Kokku asub tundratest internaatkoolidesse õppima kolm ja pool tuhat last. Lapsed kavatsetakse kokku koguda 10. septembriks.

põlisrahvad, lapsed, kooliteel

Kooliaasta algab ka Jamali poolsaarel asuvate rändava eluviisiga põlisrahvaste peredes. Nende elupaikadest kogutakse just nüüd kokku lapsi, kes peavad alanud õppeaastal koolipinki istuma. Kuna lapsed peavad kooliteed alustama kodust kaugel ja elama internaadis, kogutakse nad kõik eelnevalt korraga kokku.

“Lapsi kogume põhiliselt helikopterite abil. Pilootidele osutavad rändavate perede otsinguil abi teejuhid, kes teavad põhjapõdrakarjade rändamise teid, samuti perede asukohti. Juba kevadel oli aga tehtud perekondadega kokkulepped kogumiskohtade asukohtade suhtes“, rääkis kohaliku haridusameti töötaja Klavdia Slepa.     

Kokku asub tundratest internaatkoolidesse õppima kolm ja pool tuhat last. Lapsed kavatsetakse kokku koguda 10. septembriks.

Enne lastega kohtumist tehti kõigis internaatkoolides suurpuhastused. Saabudes peavad aga õpilased ja koolitöötajad läbima kontaktivabalt kehatemperatuuri mõõtmise, välise vaatluse ja desinfitseerima käed. Kontaktide vähendamiseks on koostatud individuaalsed tunniplaanid ja toitlustamise graafikud. Õppetöö toimub 26 internaatkoolis, kus igale klassile on eraldatud omaette ruum.