Jäta menüü vahele
31.08.2016

Pécsis toimus VIII rahvusvaheline hungaroloogiakongress

HungKongPecs
Kongressi presiidium. Vasakult teine István Monok. Foto: MTI – Lendvai Péter

22.−27. augustil toimus Ungaris Pécsis VIII rahvusvaheline hungaroloogiakongress, millel osales 493 teadlast 24 riigi 128 asutusest.

Rahvusvahelised hungaroloogiakongressid toimuvad kord iga viie aasta jooksul. Eelmine kongress toimus 2011. aastal Rumeenias Kolozsváris (rumeenia keeles Cluj-Napoca). Seekord võõrustas üle maailma kokku tulnud ungari keele, kultuuri ja ajalooga tegelevaid teadlasi ja õppejõude Pécsi teadusülikool, mis tähistab peagi oma asutamise 650. aastapäeva. Sel aastal pöörati erilist tähelepanu teadusharude dialoogile ning esimest korda kongresside ajaloos käsitleti sel korral ka majandus-, õigus- ja meditsiiniteaduse hungaroloogiaga seonduvaid aspekte ning kongressil osalesid kõik Pécsi teadusülikooli teaduskonnad.

Kongresse korraldab rahvusvaheline hungaroloogia selts. Seltsi esimees István Monok ütles, et teadlased ei tohiks piirduda vaid kitsa eriala jälgimisega, sest nii võidakse jääda väga ühekülgseks ning samuti peaksid ungarlased rohkem tähelepanu pöörama sellele, mis mulje jääb välismaalastele Ungarist ja ungarlastest.

Järgmine kongress toimub viie aasta pärast Varssavis.

Allikad: Pécsi Újság, Magyar Idők