Jäta menüü vahele
01.08.2023

Nikolai Patrušev: välisluureteenistused  õhutavad Karjalas separatismi

Venemaa Föderatsiooni julgeolekunõukogu tegevjuht Nikolai Patrušev ütles 31. juulil Petroskois (Petrozavodsk) toimunud julgeolekuteemalisel nõupidamisel, et välisriikide eriteenistused destabiliseerivad Karjala Vabariigis ühiskondlik-poliitilist situatsiooni, provotseerivad väljaastumisi ja toetavad separatistlike meeleolusid, eriti noorte seas.

Vene julgeolekunõukogu juht Nikolai Patrušev

Sotsiaalvõrgustike kaudu levitatakse regioonis infot rahvuspataljoni „Karelia“ asutamise plaanidest, millesse hakkaksid kuuluma ka Soome kodanikud.

Patrušev märkis, et viimase poolaasta jooksul hoiti regioonis ära kümme Lääne ja Ukraina eriteenistuste poolt kavandatud terroriakti.  Ta kutsus üles takistama läänemeelsete valitsusväliste ühiskondlikke ja religioossete organisatsioonide tegevust, kes õhutavad elanikkonnas separatistlike ideid. Samuti tegi ta ülesandeks tugevdada valvet transpordi infrastruktuuri, energeetika- ja keemiaettevõtete, haridusasutuste üle. 

Samuti rääkis Patrušev, et Soomes on aktiviseerunud paremäärmuslaste organisatsioonid, mis nõuavad kaotatud territooriumite tagastamist vabariigile, mis riik kaotas II maailmasõja tagajärjel. „Helsingi on USA dikteerimisel täiesti teadlikult minemas konfrontatsioonile Moskvaga, kuid peale seda kui Venemaa võidab Ukrainas sõjalise operatsiooni „asetub kõik omale kohale“ „, ütles Patrušev.

NATO on pikka aega tõmmanud Soomet venevastasesse kampaaniasse, kasutades selleks „karjala küsimust“ . Soome liitumine NATO-ga on suurendanud ohtusid Venemaa Föderatsiooni julgeolekule, mis eelkõige on tingitud NATO ja Venemaa riigipiiri pikenemisest, märkis Patrušev.