Jäta menüü vahele
13.11.2018

Näitus “Soome-ugri ja samojeedi rahvad” rändas Mikkelisse

Avamisel tutvustas rändnäituse koostaja ja ERMi soome-ugri püsinäituse “Uurali kaja” üks kuraatoritest, avamisel oma udmurdi rahvarõivaid kandnud Svetlana Karm mõlemat näitust ning vastas arvukatele küsimustele.

Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus “Soome-ugri ja samojeedi rahvad” avanes 12. novembril Mikkeli maakonnaraarmatukogus.

Kui ERMi teadur Svetlana Karm ja Sirje Madisson ERMi Sõprade Seltsist hommikul näituse üles panemiseks raamatukokku jõudsid, kees seal juba vilgas tegevus ning uudistajaid jagus algusest peale. Näitus meeldis kõigile ja selgus, et väga mitmed mikkelilased olid juba ka ERMi jõudnud.

Avamisel tutvustas rändnäituse koostaja ja ERMi soome-ugri püsinäituse “Uurali kaja” üks kuraatoritest, avamisel oma udmurdi rahvarõivaid kandnud Svetlana Karm mõlemat näitust ning vastas arvukatele küsimustele. Tõlgina toimetas Soomes elav eestlane Ilona Kolberg, kes kuulub kohalikku Eesti Kultuuri Seltsi Mihkel. Ka mitmed teised “mihklid” olid kohal, eesotsas seltsi juhi Ismo Lappalaineniga.

ERMi Sõprade Selts tänab kõik seltsi liikmeid kohalike kontaktide loomise, südamliku vastuvõtu, Mikkeli linna tutvustamise ja konstruktiivsete koostöövestluste eest! Suur tänu Mari Haataisele ja Katja Valjakkale Mikkeli kaunist ja kaasaegsest raamatukogust toe ja abi eest ning Eesti Suursaatkonnale Helsingis näituse kiire ja turvalise kohaletoimetamise eest!

Näitus jääb Mikkeli raamatukogus avatuks 9. detsembrini.