Jäta menüü vahele
07.12.2021

Müügile ilmunud viin alandab põlisrahvaid

Venemaa Föderatsiooni põlisrahvaste assotsiatsioon valmistab praegu ette dokumente, et esitada kaebus taoliste toodete registreerimise kohta. Moskvas toodetud “Handid” on müügil föderaalses jaemüügivõrgustikus. 

viinapudelid liinil
Allikas: RIA / ekraanitõmmis

Põlisrahvaste esindajad on nördinud, sest poodidesse ilmus müügile viin nimetusega “Handid”. Venemaa Föderatsiooni põlisrahvaste assotsiatsioon valmistab praegu ette dokumente, et esitada kaebus sellise nimetusega toote registreerimisest, teatas ajaleht Rossijskaja Gazeta. Viina tootja on Moskvas asuv tehas Kristall ja see on müügil föderaalses jaemüügivõrgustikus. 

Skandaal sai alguse peale Salehardi elaniku Inessa Jaungad-Makarova postitust sotsiaalvõrgustikus. Naine ise külastab tihtipeale oma koduküla Ovgort ja on uhke oma rahvuslike juurte üle. Teda ärritas foto viinapudelist, mille oli talle meiliga saatnud isa.

“Vaata, tütar, mida tehakse,” kirjutas isa. “Mis see on. Rumal reklaam? Rahva üle irvitamine?…. Viin on suure hulga hante hukutanud,” kirjutab Irina oma postituses. Paljud naise sotsiaalmeedia kontot jälgivad inimesed on Irina postitusega solidaarsed ning see on kogunud üle 900 toetaja.

Venemaa põlisrahvaste assotsiatsiooni esimehe, senaator Grigori Ledkovi sõnul on lubamatu panna alkoholile rahva nimetus. “See on samaväärne sellega, kui kasutada pudeli etiketil rahvuslikku ornamenti, millel on sakraalne tähendus.”

Hantide hinnangul on alandab juhtunu nii nende rahvustunnet kui ka inimväärikust.