Jäta menüü vahele
30.10.2021

Mordvamaa kirjanike liidu esimeheks valiti ersa poetess

Ametisse astudes ütles Tatjana Mokšanova: “Ma soovin olla oma rahvale kasulik ja loodan, et minu töö aitab kaasa emakeele säilimisele ja arengule!“

Фото: Соцсети

Uueks Mordva Vabariigi kirjanike liidu esimeheks valiti 37-aastane ersa poetess Tatjana Švetsova (Mokšanova). Ta on kahe luulekogu Эрьгекерьке (Ergekerke, tõlkes “kaelakee”) ja Толонь лопат (Tolonj lopat, tõlkes “leegitsevad lehed”) autor ja Mordva Vabariigi riigipea noorsookirjanduse preemia laureaat.

Ametisse astudes ütles ta: “Ma soovin olla oma rahvale kasulik ja loodan, et minu töö aitab kaasa emakeele säilimisele ja arengule!“

Praegu töötab Tatjana Švetsova laste- ja noorteajakirja Чилисема (Tšilisema, tõlkes “koit”) vastutava sekretärina. Luulet ja proosat on ta kirjutanud nii ersa kui ka vene keeles. Ta on ka tõlkinud vene, udmurdi, ungari ja ukraina poeetide luulet.

Tatjana Mokšanova sündis 9. jaanuaril 1984. aastal Samaara oblastis, Šentalinski rajoonis, Bagana külas. 2001. aastal ta lõpetas Bagana keskkooli ja asus õppima Mordva Riikliku Ülikooli keeleteaduskonda, mille lõpetas cum laude 2006. aastal, ning õpib samas ülikooli juures soome-ugri kirjanduste kateedri aspirantuuris.

Eelmine kirjanike liidu esimees Aleksei Gromõhin suri käesoleva aasta 9. oktoobril.