Jäta menüü vahele
24.05.2021

Maailmakongressile on registreerunud enam kui 250 osalejat

Neist enam kui 100 on registreerunud delegaatidena, ülejäänud vaatlejatena. Kongress on otsustusvõimeline, kui osaleb vähemasti kümne rahva esindajaid.

Handid ja mansid esinemas koos soome-ugri maailmakongressi delegaatiega Hantõ-Mansiiskis 2008. aastal. Foto: Rein Sikk

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressile on registreerinud üle 250 inimese. Neist enam kui 100 on registreerunud delegaatidena, ülejäänud vaatlejatena. Meedia huvi on 30 ringi eri riikidest. Maailmakongress on otsustusvõimeline, kui osaleb vähemasti kümne rahva esindajaid.

“Selline ühistöö on väga oluline soome-ugri rahvaste etnokultuurilise ja keelelise identiteedi säilitamiseks, et tagada nende harmooniline ja edukas areng kõigis valdkondades.”

Vladimir Putin 2016. aastal Lahti kongressil

Pikemalt kirjutab kongressi teemal “Maaleht” oma artiklis “Venemaa soomeugrilaste organisatsioon peab Tartu kongressil osalemist kohatuks”.

25 miljoni soomeugrilase esindusfoorumi korraldamisele seni kaasa aidanud Venemaa ametnikud seavad nüüd kahtluse alla nende maailmakongresside vajalikkuse üleüldse. Vastukaaluks “pahale kongressile” korraldatakse Venemaa soome-ugri rahvaste foorum, mis toimub uudisteagentuuri TASS teatel 3.–4. juunil Iževskis.

Samal ajal on jõus president Kersti Kaljulaidi kutse Vladimir Putinile Tartu kongressil osalemiseks. Kreml pole osalust kinnitanud ega loobunud, samuti pole Kremli ametnikud AFUNI kriitikale kaasa kiitnud.

Rein Sikk, Maaleht