Jäta menüü vahele
13.08.2020

Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkurss 2020

MTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja 2020. aasta Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi. Stipendiumile saavad kandideerida kuni 33-aastased noored,  kes on paistnud silma loomingulisuse ja üldkasuliku tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Veelinnurahva stipendiumi suurus on 500 eurot. Stipendiumi ühele või enamale noorele määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest ja tema üldkasulikust tegevusest. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja oktoobrikuus hõimupäevade ajal.

Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis avaldus koos ülevaatega oma erialatööst ja ühiskondlikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus. Stipendiumitaotlused koos lisamaterjalidega tuleb saata hiljemalt 15. septembriks digiallkirjastatult meilile juhatus@fennougria.ee.

Eesti keeleteadlase Tõnu Seilenthali loodud rahastu eesmärk on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist tegevust ja kodanikualgatusi soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Esimese stipendiumi pälvis 2009 komi noor keeleteadlane Nikolai Kuznetsov. 2012 sai stipendiumi rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja Leanne Barbo, kes on käinud korduvalt Vadjamaal vadja keele ja kultuuri suvelaagris õpetamas vadja pärimust ning algatanud muid loomingulisi projekte. 2013. aasta stipendiaat oli Karjala kodanikuaktivist Aleksei Tsõkarev. 2014. aastal pälvis stipendiumi soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ korraldaja Julia Nikitina. 2016. tunnustati stipendiumiga pärimusmuusik Karoliina Kreintaali loomingulist tegevust. 2018. aastal pälvis preemia udmurdi folklorist, ansambli AR-GOD liige ja Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Nikolai Anisimov.

 

Lisainfo:

Kadi Raudalainen
MTÜ Fenno-Ugria Asutuse tegevjuht
5289200
kadi@fennougria.ee