Jäta menüü vahele
21.06.2018

Leningradi oblastis tähistatakse ingerisoomlaste tähtsaimat peopäeva juhannust

23. juunil toimub Siiverska (Siverski) külas 30. ingerisoomlaste pidu juhannus. Hatsina (Gattšina) rajooni kogunevad ingerisoomlaste folklooriansamblid ja teised rahvakollektiivid.

Ljalino aasal toimub ehe traditsioonidel põhinev pidu – kõlavad rahvalaulud, tantsitakse ingerisoomlastele omaseid rahvatantse.

Juhannus ehk suvine pööripäev on ingerisoomlastele tähtsaim pidu. Süüdatakse kõrged lõkked, lauldakse hommikuni, punutakse pärgi, ennustatakse tulevikku. Seda kõike tehakse ka Hatsina külje all toimuval peol.

Korraldatakse suur piknik, aga huvilised saavad osaleda ka õpitubades ning lapsed mängida traditsioonilisi mänge. Näiteks saab igaüks visata aasalilledest punutud pärgi kiirelt voolavasse vette. Peo peakangelane on aga lõke, mis süüdatakse pidustuse lõpus ja mille ümber hakkavad kõndima laulukoorid.

“Sedapuhku on püütud läänemeresoomlastele omasele peole lisada rohkem rahvuslikku koloriiti, et pidu saaks uue hingamise,” ütles Hatsina rajooni administratsiooni juht Jelena Lobuškina.

Peole sissepääs on tasuta. Siverski raudteejaamast väljuvad peopaika tasuta bussid kell 11.50, 12.30 ja 13.15. Tagasi saab 18.00 ja 18.30.

Eestimaalased on peole väga oodatud!

 

Allikas: В Ленинградской области ожидается самый главный праздник ингерманландских финнов (finnougoria.ru, 18.06.2018)