Jäta menüü vahele
11.07.2018

Leigarite päev Isurimaal

Foto: Kai Roben
Foto: Irina Poljakova

(Leigarid.ee) Maikuus saabus postkastidesse sellise teemareaga uudis, et Fenno-Ugria asutuse vahendusel kutsutakse Leigareid 8. juulil esinema isuri rahvuspäevale ja isuri muuseumi 25. aastapäevale, buss ootab hommikul Ivangorodis ja toob õhtuks piirile tagasi. Viisanõude tõttu tuli reageerida peaaegu kohe, aga paari päevaga olid huvilised koos.

Enamik meist liikus juba laupäeval piirile võimalikult lähedale ja avastas ühtlasi pisut Ida-Virumaad. Õhtul näis terve Narva kaasa elavat Venemaa jalgpallikoondisele, kellele MM sel korral ikkagi veerandfinaaliga lõppes.

Pühapäeva hommikul kell kaheksa oli rahvarõivis reisiseltskond Peetri platsil. Silla- ja piiriületus läks kiirelt kõigil peale auväärses eas viiuli. Esimene tunnike naaberriigi pinnal möödus piiripunkti ukse taga vihmasabinas, kuni Elina sai oma kultuuriväärtusliku pilli kohta tollis kõik selgitused ja allkirjad antud. Siis toimetasid vastuvõtja Irina ja sõbralik bussijuht (kõige rohkem nautisime oma bussikese tagurdamismuusikat tavapärase piiksumise asemel!) meid Soikkola ehk venepäraselt Soikino poolsaarele Viistinä ehk Vistino külasse, kus ootas tuttavlik pisut porine esinemismuru otse isuri muuseumi ees.

Loe lähemalt siin. (www.leigarid.ee, Tiina Leemets, 11.07.2018)

Foto: Kai Roben