Jäta menüü vahele
17.11.2020

Lahkunud on handi kunstnik Gennadi Raišev

9. novembril suri Hantõ-Mansiiskis koroonaviiruse tagajärjel 87-aastane handi maalikunstnik ja graafik, Vene kunstide akadeemia korrespondentliige Gennadi Raišev. 

Raišev (sündinud 1. novembril 1933) oli pärit Salõmi ja Obi jõgede ääres paiknevast  Samarovi rajoonist kaluri ja jahimehe perekonnast. Keskhariduse sai ta internaatkoolis Surgutis. Seejärel õppis ta Leningradis Herzeni nimelises pedagoogilises instituudis vene keelt ja kirjandust, kuid sooritas ka kunstiõpinguid nii oma koolis kui ka Repini instituudis.

Oma rikkalikus loomingus põlistas ta dialoogi Siberi võimsa looduse, igivanade müütide maailma ja kaasaja vahel, tugevdades seeläbi seal elavate põlisrahvaste identiteeti.

Tema töid on eksponeeritud mitmetes Venemaa muuseumides, aga ka isiknäitustel Soomes ja Eestis. Samuti on ta pälvinud mitmeid tunnustusi ja autasusid.  Ühiskondlikult aktiivse inimesena osales ta paljudel soome-ugri rahvaste festivalidel ja kongressidel, soome-ugri rahvaste maailmakongressil Hantõ-Mansiiskis 2008 oli külalistel võimalus tutvuda kunstniku ateljeega.

täpsemalt