Jäta menüü vahele
08.04.2021

Kuni hääl ei lahtu: noor Jamali kirjanik avaldas teise raamatu

Raamat räägib lummava looduse taustal läbi mõne valitud päeva loo ühe noormehe elus toimuvast, tema enesotsinguist ja suhetest.

Noore neenetsi Dmitri Keltšini teine teos kannab pealkirja “Пока голос не остыл” (Kuni hääl ei lahtu). Raamat räägib lummava looduse taustal läbi mõne valitud päeva loo ühe noormehe elus toimuvast, tema enesotsinguist ja suhetest.

Raamatu kaanekujundse tegi andekas saami kunstnik Inga-Wiktoria Pȧve.

Märkismiväärne on ka, et Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna kuberneri Dmitri Artjuhovi poolt välja kuulutatud Talentide aastal ilmunud raamatu puhul õnnitlesid autorit kui oma endist esimeest nii rahvusliikumise “Ямал – потомкам!” (Jamal järglastele) noorte osakonna liikmed kui ka kohaliku piirkonna põlisrahvaste ametkonna töötajad.

Keltšin kirjeldab oma raamatus lummava põhjala looduse ja läbi lihtsate kalameeste paari päeva ühe nooruki elust. Fookuses on esimene armumine, tõeline sõprus, unistused laiast maailmast.

“Töötasin käsikirja kallal kaheksa kuud, tehes seda nii Tuvas, Peterburis, Jamalis kui ka Hakassias. Samal ajal sündis ja kasvas ka mu poeg – sellepärast on raamat mulle eriti hinnaline. Nagu lapski, peegeldab see oma perekonda ja nagu kirjanik, kes peegeldab inimesi ja sündmusi, mis kunagi ta hinge on puudutanud,” kõneleb Keltšin.

Suvel kavatseb kirjanik sõita Šurõškarski ja Priuralski rajoonide külaraamatukogudesse, et oma teoseid ka nende kogudesse kinkida.

Läinud aastal jagas kirjanik oma esikteost “Мосты шамана” (šamaani sillad) kõigile kohalike mootorlaevade reisijatele. Aktsiooni “Lugev mootorlaev” toetas Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna põlisrahvaste amet. Ühtekokku kinkis kirjanik toona laiali 90 eksemplari.