Jäta menüü vahele
13.05.2017

Komimaa ja Ungari vabariik teevad haridusalast koostööd

Kokkulepe teha rohkem haridusalast koostööd sõlmiti 10. mail, kui Ungari vabariigi parlamendi välissuhete komitee esimees Zsolt Németh ja Ungari vabariigi suursaadik Vene Föderatsioonis János Balla kohtusid Komi parlamendi juhtkonnaga, vahendas Komi riiginõukogu pressiteenistus.

Komi riiginõukogu aseesimehe Vladimir Kosovi sõnul on Ungaril soome-ugri liikumises märkimisväärne osakaal. „Me oleme väga hästi kursis teie ajaloo ja kultuuriga, paljud meie hulgast olid teie riigis. Te olete meie jaoks väga lähedased mittte ainult rahvustunde, vaid ka majandussuhete arengu mõttes. Komimaal ja Ungaril on hea potentsiaal arendada parlamentidevahelist koostööd ning suhteid energeetika ja põllumajanduse valdkonnas,“ märkis saadik.

komi parlament

Zsolt Némethi sõnul oli visiidi eestvedaja Vene Föderatsiooni nõukogu välissuhete komitee esimees Konstantin Kosatšev. „Me leppisime kokku, et töötame mitte ainuüksi Moskvas, vaid ka soome-ugri vabariikides. Igal aastal eraldab Ungari 200 kohta Venemaa üliõpilastele kõrgkoolides õppimiseks. Soovime, et sellest saaksid osa ka Komimaa elanikud,“ märkis külaline.

Oma kolleegi toetas ka Komi riiginõukogu aseesimees Valentina Žideleva, kes ütles, et Sõktõvkari metsandusinstituudis on väljatöötatud metoodikad, mis võiks olla kasulikud Ungari metsanduse kõrgkoolidele ja ettevõtetele. Lisaks arutasid parlamendiliikmed rahvuskeelte arengut ning koostööd kultuuri ja kohalike omavalitsuste valdkonnas.

Allikas: Парламентарии Коми и Венгрии договорились активизировать сотрудничество в образовательной сфере