Jäta menüü vahele
19.01.2022

Komi riigipea saatis valitsuse laiali

Uute ministrite määramisel tuleb Vladimir Uiba sõnul eelistada rohkem neid inimesi, kes on sündinud Komi vabariigis ja lõpetanud kohalikud kõrgkoolid.

Komi riigipea Vladimir Uiba otsustas 17. jaanuaril oma valitsuse laiali saata (v.t. esimene video). Uiba tänas ministreid tehtu eest. Samas kinnitas ta, et valitsus oli küll tasemel ega teinud tööd sugugi halvasti, ent paraku seisavad riigil ees rasked ülesanded. Uiba viitas eelkõige Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putinilt saadud ülesandele koostada Komi vabariigi sotsiaalmajanduslik arenguprogramm ning see ellu viia.

Uue valitsuse moodustamise ülesande sai Elmira Ahmejeva, kes oli Uiba senises valitsuses majandus- ja tööstusarengu minister.

Teised senise valituse liikmed pidid esilagu ametisse jääma kui kohusetäitjad, ent praeguseks on teatatud näiteks põllumajandusministri Deniss Šaronovi ning looduskaitse ja -ressursside ministri Aleksei Kuznetsovi vallandamisest.

Oma teises, päev hiljem tehtud videopöördumises (v.t. allpool) rõhutas Vladimir Uiba vajadust muuta ka Komi vabariigi majanduse profiili nii, et see kesekenduks maavarade kaevandamise asemel maavarasid töötlevaks. Uute ministrite määramisel tuleb aga tema sõnul eelistada rohkem neid inimesi, kes on sündinud Komi vabariigis ja lõpetanud kohalikud kõrgkoolid. “Sest nemad tunnevad kohalikke olusid ja saavad ülesannetega paremini hakkama,” märkis Uiba.