Jäta menüü vahele
07.03.2022

Komi Vabariigi riiginõukogu saadik peeti kinni ja talle määrati 15 päeva aresti

Viktor Vorobjovi suhtes koostatud protokoll käsitles halduskorra rikkumist. Politsei sõnul rikkus ta paragrahvi, mis käsitleb inimeste massilise liikumise korraldamisest avalikes paikades.

noor mees istub laua taga
Viktor Vorobjov. Allikas: uudisteportaal komiinform.ru

Peterburis tegutsevas Neeva rajoonikohtus vaadati läbi Komi riiginõukogu saadiku Viktor Vorobjovi haldusõiguse rikkumist puudutavad materjalid. Nimelt osales Vorobjov pühapäeval, 6. märtsil Ukraina sõja vastasel meeleavaldusel. Vene võimud nimetavad sõda “Venemaa Föderatsiooni relvajõudude korraldatud erioperatsiooniks Donbassi elanike kaitseks”.

Veebikeskkonna Zaks.ru andmetel pidas politsei Vorobjovi kinni ning talle koostati protokoll halduskorra rikkumise kohta. Politsei andmeil rikkus saadik seaduseparagrahvi, mis puudutab inimeste massilise liikumise korraldamist ühiskondlikes paikades. Rikkumise eest on võimalik määrata kas 20 000 rubla trahvi, 100 tundi ühiskondlikku tööd või 15 päeva aresti. Päev pärast kinnipidamist karistas kohus Viktor Vorobjovi 15-päevase arestiga. 

Uudisteportaal Komiinform andmeil koostasid Komi Vabariigi riiginõukogu teiste fraktsioonide liidrid eelnevalt avalduse, milles mõistsid hukka kommunistliku partei fraktsiooni esimehe Viktor Vorobjovi väljaütlemised tema postituses VKontaktõs. Postitused on praeguseks eemaldatud.

“Vorobjov kasutas videopöördumises absoluutselt lubamatuid väljaütlemisi Venemaa, riigi presidendi ja relvajõudude kohta. Me leiame, et Vorobjovi avaldus on teadlik provokatsioon, mille eesmärk on lõhestada meie ühiskonda ja õõnestada riigi julgeolekut. Ta tallab jalge alla meile Suures Isamaasõjas võidu toonud esivanemate püha mälestust,” seisab avalduses.

Samas märgitakse ka, et Vorobjov pole kunagi olnud ega ole ka praegu Venemaa Föderatsiooni kommunistliku partei liige ning ta propageerib avalikult läänemeelseid vaateid. Seoses sellega nõuavad teiste fraktsioonide liidrid Vorobjovi kui partei ideaalide reeturi tagandamist fraktsiooni juhi kohalt.

“Me kõik toetame tingimusteta oma presidendi kurssi ja kutsume üles ühendama kõiki riigi poliitilisi jõude. Usume, et Venemaa juhtkonna otsused lõpetavad kaheksa aastat kestnud sõja Donbassis, mis on nõudnud tuhandeid inimelusid ja mis kokkuvõttes on suunatud rahu kehtestamisele“ rõhutavad rahvasaadikud oma avalduses.

https://komiinform.ru/news/230325/