Jäta menüü vahele
28.09.2020

Karjalas tähistati Euroopa keelte päeva

rahvariided, inimesed, looduses
Euroopa keelte päev Karjalas. Korraldaja fotod.

26. septembril tähistati Petroskois (Petrozavodskis) esimest korda Euroopa keelte päeva. Kuna see päev ka väljapaistva karjala lingvisti, saami ja läänemereoome keelte uurija, eesti päritolu Georgi Kerti (1923-2009) mälestuspäev, siis meenutas meest tema poeg. Kogunenud seltsid aga tutvustasid kogunenud külalistele oma tegevusi, kodumaad, rahvuslikke traditsioone ja rahvuskööke. 

Näitleja Majja kogunesid sõprusseltsi Ida-Lääs, Petrozavodsk-Tübingen, eestlaste seltsi „Kodukolle“, Karjala poolakate rahvusliku kultuurautonoomia „Karjala Poloonia“ ja seltsi „Karjala lüüdilased“ esindajad. Huvilised palju huvitavat teada Eesti, Poola ja Saksamaa kohta. Samuti kõneldi lüüdi-karjalastest, kes elavad paljudes riikides.

Peopäeval kõlasid sütitavad poola rahvalaule, vaadati videoreportaaži Petroskoi sõpruslinnast Tübingenist, millel oli näha ka tuntud karjala folklooriansambli Sattuma esinemine. Euroopa keelte päeva tähistamine toimus sõbralikus keskkonnas ja loodetakse, et sarnastest mitmete seltside koostöös toimuvatest ettevõtmistest sünnib traditsioon. Ning seeläbi tulevad uued teadmised, mis tugevdavad rahvuste vahelisi suhteid ja tekitavad huvi Karjala vastu.

Eriline tänu kuulub korraldajale Julia Andrejevale ja tema seltsile „Karjala pärand“, samuti Näitleja Maja töötajatele, tänu kellele leiti sündmusele sobivad ruumid.

Allikas: “Karjala keelele ametlik staatus” (VK grupp)

Seotud lingid: