Jäta menüü vahele
13.12.2021

Jamalis vallandati lapsi peksnud internaatkooli töötaja

Toimunust sai avalikkus esmalt teada anonüümse allika vahendusel, kuid hiljem leidis kuuldu kinnitust. Nüüd tegeleb juhtumiga politsei.

Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna internaatkooli töötaja lasti laste väärkohtlemise pärast lahti. Kalmõkkiast pärit õpetaja peksis oma hoolealuseid poisslapsi rusikatega kõhtu ning torkis neid valusasti sõrmega. Toimunust teavitati eelnevalt anonüümselt, kuid hiljem leidis kuuldu kinnitust, teatas ajaleht Вести Ямал

Esmalt levis vastavasisuline info sotsiaalvõrgustikus VKontakte, kus kirjutati, et Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna Vassili Davõdovi nimelise internaadi töötaja peksab süstemaatiliselt lapsi. Postitusi saatsid küsimused: mis toimub riigi ühes kõige suuremas internaadis? miks internaadi juhtkond püüab juhtunut varjata? Samas avaldati arvamust, et karistada tuleb ka internaatkooli juhtkonda, kes laste väärkohtlemist on varjanud.

Ringkonna prokuratuur alustaski uurimist ja tegi kindlaks, et lapsi on tõepoolest väärkoheldud ning et kooli juhtkond on seda õiguskaitseorganite eest varjanud. Praegu viib politsei läbi juurdlust, mille tulemusel antakse kooli juhtkonna tegevusele õiguslik hinnang.