Jäta menüü vahele
14.03.2017

Jamalis hakatakse koolitama põhjapõdrakasvatajaid

Jamali polaarpõllumajandus-tehnikumil on kavas õpetada kohalikele elanikele põhjapõdrakasvataja-mehhanisaatori eriala, mis pole kunagi varem Jamali Neenetsi autonoomse ringkonna haridussüsteemi kuulunud.

Ringkonna kuberneri pressiteenistus teatab, et noori spetsialiste õpetatakse aretama ja kasvatama põhjapõtru, töötlema ja säilitama põhjapõdra liha, valmistama ja parandama vajalikku varustust.

 

olenevod_pohjapodrakasvatajad
Põhjapõdrakasvataja eriala õpilased praktiseerimas. Foto: info83.ru

Professionaalse põhjapõdrakasvataja kompetentsi kuulub karja koostamise oskus, põhjapõtrade karjatamine ja tapmine ning rümba tükeldamine. Õpetatakse ka karjatamiseks vajalikke häälitsusi ja karjakoerte dresseerimist. Eriala lõpetajad oskavad juhtida traktorit ja hõljukit, et vedada reisijaid ja kaupu.

Uus eriala lisatakse litsentseeritud õppeainete nimekirja ja määratakse ka õpitavate aastate arv. Lõpetaja saab kvalifitseeritud töötaja või teenistuja staatuse. Teates öeldakse, et seni on põhjapõdrakasvatajaid-mehhanisaatoreid koolitatud Jakuutia, Komi, Murmanski ja teisteski regioonides mitte aga Jamalis.

Allikas: На Ямале начнут готовить дипломированных оленеводов (info83.ru; 11.03.2017)