Jäta menüü vahele
26.03.2018

Jamali kuberner paneb linnade ja rajoonide juhid neenetsi keelt õppima

Jamali Neenetsi autonoomse ringkonna kuberner Dmitri Kobõlkin andis linnade ja rajoonide juhtidele korralduse õppida selgeks neenetsi keel. Kuberneri pressiteenistuse teatel kurdeti kubernerile pidulikul koosviibimisel, et neenetsi keele õpetajate koosseis vananeb ja see raskendab noore põlvkonna keeleõpet. Kuberner vastas sellele lubadusega teemaga tegelda ning nõuda Jamali linnade ja rajoonide juhtidelt neenetsi keele selgeks õppimist.

Samal üritusel andis Kobõlkin Jamali Neenetsi autonoomse ringkonna aukodaniku tiitli neenetsi kirjanikule Neike Jangassovale, kes osaleb neenetsikeelsete õppematerjalide koostamisel. Kodanikualgatuse eest tunnustati medaliga ka Vassili Anufrievi, kes ühena esimestest hakkas neenetsi lastele emakeelt õpetama.

Neenetsi kirjanik Neike Jangassova pälvis kuberner Dmitri Kobõlkinilt aukodaniku tiitli.

2010. aasta Venemaa rahvaloenduse andmetel elab Jamalis ligi 42 000 väiksearvuliste põlisrahvaste esindajat, s.o 13% kõigist Venemaa väiksearvulistest põlisrahvastest – 30 600 (73%) neenetsit, 9000 (22%) hanti ja 2000 (5%) sölkuppi. Nomaadi eluviisi praktiseerib ligi 16 500 inimest.

 

Allikas: Губернатор ЯНАО поручит главам ямальских городов и районов выучить ненецкий язык (Finugor, 22.03.18)