Jäta menüü vahele
04.10.2020

Ingeripäeva eel tähistati Narvas maa-alade liitmise 100. juubelisünnipäeva

Mälestustahvli õnnistamisel esinesid seltside laulukoorid ja kõlas segakoor Vox Populi esituses helilooja Pärt Uusbergi loodud ja ingerisoomlastele pühendatud kooriteose.

"Ingeri-Eesti 100" tähistamine Narvas. Kõneleb Taisto-Kalevi Raudalainen, Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsuse kultuurinõukogu esimees

Eesti ingerisoomlased tähistasid nädalavahetuse pidulikult Eesti-Ingeri maa-ala liitmist Eesti Vabariigiga. Laupäeval, 3. oktoobril Narvas toimunud tseremoonial avati Aleksandri Suurkirikus mälestustahvel ning kõlas ka asjakohane kontsert.

Mälestustahvli õnnistamisel esinesid seltside laulukoorid ja kohal oli ka segakoor Vox Populi, kes esitas helilooja Pärt Uusbergi loodud ja ingerisoomlastele pühendatud kooriteose “Pyhä Pihlaja”.

Pidulikust päevast saab ülevaate pildgaleriis:

5. oktoobril tähistatakse Ingeri päeva, mis Soome nime-kalendri järgi on ka Ingeri nimepäev.
Ingeri rahvuslill on aastast 1996 aaskannike, sest tema sitkus ja vähenõudlikkus sümboliseerib ingerisoomlust. Lille värv aga jutustab ingerisoomlaste mitmekülgsest elust ning sisaldab ka lipu värve ehk kollast (tähendab küllust ehk päike ja viljapõld), sinist (avarust ehk taevas ja vesi) ning punast (võim ja veri)

Ingerlaste rahvusvärvid on kollane (päikese ja viljapõllu värv, mis tähendab küllust), sinine (taeva ja vee värv) ja punane (Nyenkansi kindluse seinavärv, ka võimu ja vere värv).

Ingerlastele olulised kuupäevad on 5. oktoober ehk Ingeri päev, 29. veebruar ehk Kasjani päev, aasta üks rõõmsamaid pühi ja 25. märts ehk leinapäev, mil suur osa rahvast (1942) Ingerimaalt ja (1949) Eestist välja saadeti.