Jäta menüü vahele
12.08.2020

Ilmus „Soome-ugri sõlmed 2019“

2019. aasta läheb ajalukku ÜRO põliskeelte aastana, mis oli tegevusrohke ja lootusrikas, hoolimata sellest, et väikekeelte olukord pole kiita kusagil.

Ilmunud on Fenno-Ugria aastaraamat „Soome-ugri sõlmed 2019“, mis pakub mitmekesist ja põnevat lugemist 2019. aastal toimunud olulisematest soome-ugri rahvastega seotud sündmustest, väljaannetest ja inimestest.

2019. aasta läheb ajalukku ÜRO põliskeelte aastana, mis oli tegevusrohke ja lootusrikas, hoolimata sellest, et väikekeelte olukord pole kiita kusagil. Millised on meie kaugemate ja lähedaste sugulaskeelte väljavaated ja eluvõimalused, arutatakse põliskeelte aastale pühendatud mahuka peatüki artiklites.

Väljaandest saab lugeda soome-ugri rahvaste uurimisele aluse pannud ungarlase Antal Reguly (1819-1858) värvikast elust ning teisigi põhjalikke portreelugusid märkimisväärsetest inimestest. Avaldatud on ka kirjutisi elamuslikest reisidest sugulasrahvaste juurde ning aasta vältel ilmunud raamatute ja teatrilavastuste tutvustusi.

Raamat on mõeldud meie sugulasrahvaste ajaloost ja kultuurist huvitunud laiemale lugejaskonnale.

„Üllitis on oluline lüli hõimuliikumise keerulises ahelas, ent samas ka lihtsalt nauditav lugemisvara, mis on kirjutatud arusaadavas keeles,“ on tõdenud Enn Ernits ajakirja Keel ja Kirjandus 2020. aasta aprillinumbris.

Toimetaja: Taisto-Kalevi Raudalainen
Keeletoimetaja: Kristi Kingo
Küljendaja: Sirje Ratso
Kaanekujundus: Mart Anderson
Tõlge vene keelde: Alla Lašmanova

Trükikoda: JustPrint OÜ

Kaanekujundus on inspireeritud põliskeelte aastale pühendatud hõimukalendrist (koostaja Sven-Erik Soosaar, kujundaja Mart Anderson).

Väljaandmisele aitasid kaasa Madis Arukask, Andres Heinapuu, Jaak Prozes, Kadi Raudalainen.

Fenno-Ugriast tellides on ühe raamatu müügihind 6 eurot (lisandub postikulu), tellimusi saab esitada info@fennougria.ee või telefonil 6445119 (tööpäevadel).