Ilmus Fenno-Ugria aastaraamat „Soome-ugri sõlmed 2019“

Ilmunud on Fenno-Ugria aastaraamat „Soome-ugri sõlmed 2019“, mis pakub mitmekesist ja põnevat lugemist 2019. aastal toimunud olulisematest soome-ugri rahvastega seotud sündmustest, väljaannetest ja inimestest.

2019. aasta läheb ajalukku ÜRO põliskeelte aastana, mis oli tegevusrohke ja lootusrikas, hoolimata sellest, et väikekeelte olukord pole kiita kusagil. Millised on meie kaugemate ja lähedaste sugulaskeelte väljavaated ja eluvõimalused, arutatakse põliskeelte aastale pühendatud mahuka peatüki artiklites.

Väljaandest saab lugeda soome-ugri rahvaste uurimisele aluse pannud ungarlase Antal Reguly (1819-1858) värvikast elust ning teisigi põhjalikke portreelugusid märkimisväärsetest inimestest. Avaldatud on ka kirjutisi elamuslikest reisidest sugulasrahvaste juurde ning aasta vältel ilmunud raamatute ja teatrilavastuste tutvustusi.

Raamat on mõeldud meie sugulasrahvaste ajaloost ja kultuurist huvitunud laiemale lugejaskonnale.

„Üllitis on oluline lüli hõimuliikumise keerulises ahelas, ent samas ka lihtsalt nauditav lugemisvara, mis on kirjutatud arusaadavas keeles,“  on tõdenud Enn Ernits ajakirja Keel ja Kirjandus 2020. aasta aprillinumbris.

Fenno-Ugriast tellides on ühe raamatu müügihind 6 eurot (lisandub postikulu), tellimusi saab esitada info@fennougria.ee või telefonil 6445119 (tööpäevadel).

 

Tutvuge sisukülgedega klõpsates lingile 

Tutvuge kaane kujundusega

 

Toimetaja Taisto-Kalevi Raudalainen

Keeletoimetaja Kristi Kingo

Küljendaja Sirje Ratso

Kaanekujundus Mart Anderson

Tõlge vene keelde Alla Lašmanova

Kaanekujundus on inspireeritud põliskeelte aastale pühendatud 2020. aasta hõimukalendrist (koostaja Sven-Erik Soosaar, kujundaja Mart Anderson).

Raamatu väljaandmisele on kaasa aidanud Madis Arukask, Andres Heinapuu, Jaak Prozes, Kadi Raudalainen.

Trükikoda JustPrint OÜ

 

Heade soovidega,

Fenno-Ugria

www.fennougria.ee

www.facebook.com/fennougria

www.instagram.com/fennougria

info@fennougria.ee

644 5119

Print Friendly, PDF & Email