Jäta menüü vahele
17.02.2020

Hõimlaste tähtsaim kongress ootab vabatahtlikke ja vaatlejaid

2008. aastal Hantõ-Mansiiskis toimunud maailmakongressil löödi tants lahti ka Vene Föderatsiooni president Medvedevi vastuvõtul. Foto: Rein Sikk
2012. aastal oli maailmakongress Hantõ-Mansiiskis, fotol hetk kohaliku kuberneri vastuvõtul lahti löödud tantsust. Foto: Rein Sikk

Avatud on registreerumine VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressile, mis toimub 17.-19. juunini 2020 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

Maailmakongressi korraldaja – Fenno-Ugria Asutus annab teada, et nüüdsest saavad nii huvilised kui vabatahtlikud end hõimlaste tähtsamale kohtumisele kirja panna. See käib elektrooniliselt aadressilt tartu2020fu.ee.

Kongressile oodatakse kõigi soome-ugri rahvaste delegatsioone. Eesti 15-liikmelise delegatsiooni paneb kokku soome-ugri rahvastega koostööd koordineeriv katusorganisatsioon MTÜ Fenno-Ugria Asutus.

„Kongressile on vaatlejana oodatud kõik, kes tunnevad huvi kongressi teemade vastu,” teatavad korraldajad õhutades kasutama ainulaadset võimalust olla suure soome-ugri sündmuse osaliseks. Vaatlejate arvu ei piirata.

Loomulikult on appi oodatud vabatahtlikud, keda korraldajad vajavad registreerimislauda, teemaistungitele ja redaktsioonitoimkonda, bürootööle ja külaliste saatjateks, nõustajateks ning mitmeteks muudeks tegevusteks.

„Vabatahtlikelt eeldame vene ja inglise keele oskust vähemalt suhtlustasandil, külaliste saatjatel ka mõne soome-ugri keele oskust,” lisavad korraldajad.

Sõnumit levitas ka Maaleht (17.02.2020).