Jäta menüü vahele
30.07.2020

FUFF kutsub Võrumaale soome-ugri filme vaatama

Täna, 30. juulil, algas Võrumaal Sänna kultuurimõisas 7. Soome-ugri filmifestival (FUFF). Festival keskendub tänavu keele, kultuuri ja looduse säilimisega seotud kodanikuaktivismile. 30. juulist 1. augustini linastuvad filmid, toimuvad arutelud ja rahvustoitude töötoad, mis aitavad avada hõimurahvaste maailmapilti.

Selleaastasel FUFFil on peamiselt Eesti režissööride filmid. Näitamisele tulevad Kersti Uibo “Emakivi”, Ave Taaveti “Monument vanaemale”, Jaan Tootseni “Fred Jüssi. Olemise ilu”, lühimängufilmide kasseti “Värske veri: parimate kavatsustega” filmid. Kohal on autorid. Laupäeval näidatakse ka Handimaa noorte filmilaagris valminud lühifilme.

Eesti animatsiooni austajatele on kindlasti tõeliseks maiuspalaks Ülo Pikkovi retrospektiiv filmidega “Keha mälu”, “Tik-tak”, “Tühi ruum”, “Lahtilaskmise lugu”, “Zebra”, “Dialogos”. Valmivatest linateostest näitavad lõike Len Murusalu ja Eva Sepping. “Jagan oma valmivast filmist lõike, aga ühtlasi kogu protsessi ilu ja valu, teekonda, mis pole viinud ainult Siberi eestlaste juurde, vaid inimlikus plaanis ka iseendani,” avas Eva Sepping enda esitluse sisu.

Lisaks filmide vaatamisele, saavad külalised osaleda aruteludes ja vestlusringides. Kaasa saab mõelda teemadel, kuidas jäävad ellu väikerahvad, nende keel ja kultuur, kui hävib traditsioone toetav looduskeskkond, kuidas noored soome-ugri kultuuri edasi kannavad. Hasso Krulliga saab arutleda aktivismi ja passivismi teemadel. “Tänavune FUFF on eriline ja kohalikum kui kunagi varem. Loodame, et külastajad saavad festivalilt kaasa palju inspiratsiooni, et enda ümbritsevas keskkonnas midagi paremaks muuta,” ütles festivali kunstiline juht Edina Csüllog.

Kogu festivali ajal saab vaadata Ruudu Rahumaru näitust “Maa embus ja tule laul”. Õhtuti toimuvad kontserdid, kus esinevad soome-ugri ansambel Kännu Peal Käbi, Anna Hints ja sõbrad, Hebo Rahman. Mõeldud on ka pisematele festivali külastajatele, kes saavad joonistada, meisterdada, teha keraamikat, õppida žongleerimist, panna ennast proovile tasakaaluliinil, osaleda lastejoogas.

Festivali korraldab MTÜ FUFF. Festivali partnerid on Sänna Kultuurimõis, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeeriumi hõimurahvaste programm, Eesti Filmi Instituut, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Mari Uver ja Rõuge vald.

Täpsem info ja programm: www.fuff.ee

Festivali Facebooki leht

Uudist võib illustreerida fotoga: bit.ly/3g8bqxG Handi noored filmi tegemas. (autor: Anti Naulainen)

Lisainfo:

Edina Csüllög
FUFFi kunstiline juht
edina.csyllog@fuff.ee
5887 7144

Teate edastas:
Triin Nõu
FUFFi meediasuhete juht
triin.nou@fuff.ee