FUFF 2021 pakub elamusi nii veebikinos kui ka suitsusaunas
11.-13. juunini Võrumaal toimuva filmifestivali teema on sel aastal mitmekesisus.
Sänna kultuurimõisas toimuvale soome-ugri filmifestivalile FUFF oodatakse nii soome-ugri kultuuride austajaid kui ka filmihuvilisi noori, kes soovivad töötubades ise oma filmitegija karjääri alustada. Toimuvad filmivaatamised (ka veebis) ja kontserdid, mõttevahetused-seminarid ning õhtused olemised suitsusaunas.
Kõik huvilised saavad hõimurahvaste toidutöötubades õppida erinevaid soome-ugri väikerahvaste söögivalmistamise nippe. Lisaks toimuvad töötoad ka noortele ja lastele, kus saab peale filmitegemise ja animatsiooni õppida ka akrobaatikat, joogat, käia looduses matkamas, teha herbaariumit ning harjutada tsirkusetrikke.
Õhtuti saab kuulata ugrihõngulist muusikat – 12. juunil esineb Tuulikki Bartosik, teistel õhtutel on oodata üllatusesinejaid Kultuurilise mitmekesisuse olulisuse tunnetust saab kinnistada lõkkeõhtul ja suitsusaunas. Festivali lõpetuseks on kõik oodatud kaasa mõtlema loodusliku mitmekesisuse vajalikkusele pühendatud seminarile, mille peaesinejad on Aveliina Helm ja Rea Raus.
Juba üheksanda korda toimuva festivali teeb korraldajate sõnul eriliseks võimalus nii temaatiline filmivalik kui ka võimalus elada laagris ugrilasena ugrielu. “Nii tunnetatakse loodusrahvaks olemist ning saadakse seejuures eri moel targemaks,” märgivad korraldajad.
“Iga kultuur kätkeb endas mingit saladust, lugu, mis on ainult selle kultuuri oma ning mis väärib hoidmist. Me püüame nii kultuurilise mitmekesisuse kui ka loodusliku mitmekesisuse hoidmisele kaasa aidata,”
FUFFi vedaja Edina Csüllög
Filmiprogrammi kuuluvad dokumentaalfilmid “Viimane liivlane” (rez. Mikko Piela) ja noorte lühidokumentaalfilmide kogumik mitmekesisuse teemal “Rääkimata lood / Stories Untold” ning dokumentaalfilm eesti ungarlastest. Vaadata saab ka saami, ungari, eesti, soome ja väikerahvaste programmi lühifilmidest.
Täpsemalt
- FUFF 2021: Mitmekesisus (piletiinfo ja täpsem päevakava)
- Intervjuu soome-ugri filmifestivali algataja Edina Csüllögi ja filmimees Anti Naulaineniga