Jäta menüü vahele
26.03.2018

Fenno-Ugria ja Hõimupäevade lava Tallinn Music Weekil

Festivali avaõhtul 5. aprillil tutvustab Fenno-Ugria Telliskivi loomelinnakus asuva F-Hoone Mustas saalis Eesti äärealade ja teiste soome-ugri rahvaste iidset pärimusmuusikat, mis koos tundlike ja meisterlike improvisatsioonidega loob lummavaid kõlamaastikke ning sildu iidse ja tänase vahel. Interneti eelmüügist pileti ostnute vahel loosime igal nädalal välja esinejate heliplaate. 

Õhtu alguses rändame iidsesse metsade, järvede ja müütide maale Karjalasse, kust on külla tulnud sealne tuntuim folkbänd Sattuma.  Ansambel näitab, kuidas traditsioone saab kaasaegse kõlaga elus hoida ja eri žanritega segada, mängides nii kaasahaaravaid tantsulugusid ja lüürilisi laule kui ka õhulisi instrumentaalpalasid.

Udmurdi-Eesti trio AR-GOD tõlgendus rahvamuusikast rikastab udmurtide, bessermanide ja eestlaste muusikalist pärimust ning ühendab selle suurema maailmamuusika sfääriga. Musitseerivad Maria Korepanova, Nikolai Anisimov ja Toivo Sõmer.

Võrumaalt pärit folklaulja Mari Kalkun toob kodust kaasa oma väga unikaalse ja vana keele, põimib seda oskuslikult üleilmsete ja kohalike helidega ning peegeldab nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud hingemaastikke.

Maria Kalaniemi on üks Soome juhtivaid akordionimängijaid ja ka rahvusvaheliselt tuntud. Ta on tehniliselt suurepärane mängija ja tundlik improviseerija. Kalaniemi muusikat innustab Põhja-Karjala rikkalik loodus, samuti võib sealt kuulda soomerootslaste vaimset pärandit. Laval on ta koos Eero Grundströmiga (harmoonium).

Õhtu lõpetab Meelika Hainsoo ja Mirjam Tally duo Unejõgi, mis ühendab eesti regilaule elektroonikaga. Unejõgi kulgeb mööda müütilisi regilaule, viies kuulaja endaga kaasa aegadetagusesse ja pisut kummalisse maailma.

Ajakava:
18:00 uksed
19:00 Sattuma (RU/Karelia)
19:50 Folktrio AR-GOD (EE)
20:40 Mari Kalkun (EE)
21:30 Maria Kalaniemi & Eero Grunström (FI)
22:20 Unejõgi (SE)

Piletid eelmüügist 10 eurot
Uksel ja sündmuse päeval 12 eurot.

 

TMW2018: Fenno-Ugria Stage Facebookis
TMW koduleht

Korraldaja: MTÜ Fenno-Ugria Asutus