Jäta menüü vahele
09.09.2019

Fenno-Ugria alustab sügishooaega jututoaga soome-ugri kirjanike kongressi teemadel

Teisipäeval, 10. septembril kell 17 koguneme Fenno-Ugria Asutuse ruumes (Pärnu mnt 28-9), et kuulata värskeid muljeid augustis Rumeenias toimunud XV soome-ugri kirjanike kongressilt. Osalejate kogemusi möödunud sündmuselt on lubanud jagada Arvo Valton ja Indrek Koff. Oodata on ka teisi kongressist osavõtnuid.

Palume sündmusele kindlasti registreeruda, kirjutades info@fennougria.ee

21-25. augustil 2019 toimus Rumeenias, Cluj-Napoca linnas (ungari keeles Kolozsvár) XV soome-ugri kirjanike kongress. Sündmus toimus Babeş-Bolyai Ülikooli keeleteaduse osakonnas. Selle aasta teema oli „Kirjandus diasporaas“.

Eestit esindasid sündmusel Soome-ugri kirjanduste assotsiatsiooni juhatuse liikmed Arvo Valton,  Muš Nadi ja Indrek Koff, kirjanikud Kauksi Ülle, Valdur Mikita, Eva Koff, kirjandusteadlane Janika Kronberg, etnoloog Eva Toulouze, kirjastaja Riho Rajand, ajakirjanik Krista Taim ning tõlkija ja toimetaja Tiina Vallikivi.

Toimunud kongressil osalesid luuletajad ja kirjanikud, kes töötavad soome-ugri alade diasporaas ning ka selle kirjandusvaldkonna spetsialistid. Kongressi töökeelteks olid ungari, inglise ja vene keel. Programm koosnes loengutest ja temaatilistest grupitöödest.

Soome-ugri kirjanduste assotsiatsioon on üle aasta toimuvaid kongresse korraldanud alates 1993. aastast. 2017. aastal toimus kongress ka Eestis. Kongresside eesmärk on hoida ja edendada soome-ugri rahvaste vahelisi kirjanduslikke sidemeid, vahetada teavet, mõtteid, kogemusi kirjanduses ja laiemalt ühiskonnas toimuva kohta, ning toetada ennekõike väiksemate soome-ugri rahvaste keelelist ja kultuurilist püsimist.

Lähemalt saab toimunud sündmusest lugeda siin.

Vaata asukoha kaarti siin.

Kutsu sõpru sündmusele Facebooki vahendusel siin.

Lähemalt saab reisist lugeda siin (ajaleht SIRP, Indrek Koff, 06.09.2019).