Jäta menüü vahele
09.01.2017

Avaldati uurimus põlisrahvaste tervisest ja selle kaitsest

Vene- ja inglise keeles välja antud raamatus „Põlisrahvad ja õigus tervisele“ on avaldatud ÜRO uurimused põlisrahvaste tervise kaitsest, mis on üks põlisrahvaste õigustest. Raamatusse on koondatud ekspertide soovitused, senine praktika ja põlisrahvaste tervisekaitse rahvusvahelised standardid, kirjutas Karjala kirjastus Perioodika.

Lisaks esitletakse raamatus materjale 26.−27. mail 2016 Petrozavodskis toimunud ekspertide seminarilt „Soome-ugri rahvad ja stabiilne areng. Põlisrahvaste tervis“, kus arutleti Venemaa põlisrahvaste tervisekaitse probleemide üle. Kirjeldatakse põlisrahvaste tervishoidu toetavaid meetmeid ning Karjalas vepslaste ja karjalaste asualadel osutatavaid meditsiiniteenuseid. Teravdatud tähelepanu all on füüsilise ja vaimse tervise küsimused, looduskeskkonna, rahvuskeele ja kultuuri mõju tervisele.

Tasuta jagatava raamatu koostas Aleksei Tsõkarev, põlisrahvaste ja rahvadiplomaatia keskuse Noor Karjala juhataja ja ka ÜRO põlisrahvaste õiguste ekspertkomisjoni liige. Raamatu väljaandmist toetas Karjala vabariigi rahvussuhete ministeerium ja soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee ning Karjala riiklikust programmist „Kodanikuühiskonna institutsioonide ja kohalike omavalitsuste areng, inim- ja kodanikuõiguste vabaduse kaitse“ (2014−2020).

raamat-uurimus-polisrahvaste-tervisest
Foto: finugor.ru

Allikas: finugor.ru

Lähemalt võib Karjala vabariigis välja antavatest raamatutest lugeda kirjastuse Perioodika kodulehel