Jäta menüü vahele
01.02.2022

Ansambel Merema liidrist sai soome-ugri rahvaste kultuurikeskuse juht

Jekaterina Modina on veendunud, et saab uute tööülesannetega hakkama. Samas jätkab ta ka kontserttegevust, korraldab festivale ja õpetab Mordva ülikooli rahvamuusika osakonnas vokaaltehnikat.

Ekraanitõmmis Volga-äärse soome-ugri rahvaste kultuurikeskuse veebist

Saranskis asuvat Volga-äärset soome-ugri rahvaste kultuurikeskust1Поволжский центр культур финно-угорских народов – hakkab juhtima folklooriansambli Merema eestvedaja Jekaterina Modina. Mordva Vabariigi kultuuri-, rahvuspoliitika- ja arhiivinduse ministeeriumi teatel valiti uus juht ühehäälselt.

Jekaterina Modina on mitmeid aastaid tegelenud folkloori ja etnograafia uurimisega ning juhendanud ansamblit Merema, kelle looming on saavutanud tuntuse ja tunnustuse nii Venemaa Föderatsioonis kui ka välismaal.

Народный фольклорный ансамбль “Мерема”, рук. Екатерина Модина @YouTube

Modina on veendunud, et saab direktori tööülesannetega hakkama. Samal ajal jätkab ta ka kontserttegevust, korraldab festivale ning õpetab Mordva riikliku ülikooli rahvamuusika osakonnas vokaaltehnikat.

Viimased kaks aastat keskust juhtinud Jelena Lomšina palus ennast ametist vabastada tervislikel põhjustel.

Fenno-Ugria Asutus soovib uuele juhile kordaminekuid töös ja märgib, et aastatega on asutusel kujunenud Jekaterina Modinaga tihe koostöö. Ansambel Merema on menukalt esinenud aastail 2014 ja 2019 hõimupäevadel ning 2015. aastal Viljandi pärimusmuusikafestivalil.

1 Mittetulundusühing Volga-äärne soome-ugri rahvate kultuurikeskus asutati 2006. aastal Venemaa Föderatsiooni valitsuse otsusel eesmärgiga arendada soome-ugri rahvaste keeli, kultuure ja traditsioone, edendada kultuurikoostööd ning tugevdada Venemaa rahvaste vahelist sõprust ja üksteisemõistmist.