Jäta menüü vahele
16.03.2021

Aleksei Gabov Komi riiginõukogule: “Me peame ühes suunas liikuma!”

“Olen väga rahul, et allkirjastamine toimub ajal, mil Komi rahva kongress tähistab 30. ja Komi Vabariik oma 100. sünnipäeva,” lausus Gabov

mehed suruvad kätt
Фото Владимира Шешкунаса

Komimaal allkirjastati Komi Vabariigi kohaliku parlamendi ja komide ühiskondliku liikumise Коми войтыр (tõlkes Komi rahvas) koostööleping. Allkirjad andsid liikumise juht Aleksei Gabov ja parlamendi spiiker Sergei Usatšov.

Sergei Usatšov sõnul on kaks osapoolt – parlamendisaadikud ja ühiskondliku liikumise liikmed väga sarnased. “Nad mõlemad omavad seadusandliku initsiatiivi õigusi, kaitsevad vabariigi elanike huve ja vabadusi,” ütles Usatšov. Ta leidis, et selline leping on väga õige samm.

Aleksei Gabov omakorda teatas, et on juba ammu soovinud sellise lepingu allakirjutamist. “Olen väga rahul, et allkirjastamine toimub ajal, mil Komi rahva kongress tähistab 30. ja Komi Vabariik oma 100. sünnipäeva,” lausus Gabov.

“Me oleme teiega ühes paadis ja sellepärast peame me sõudma ühes suunas, et homne päev oleks vabariigi elanikele parem,” märkis ta.

Komi ühiskondlik liikumine tegeleb hetkel põhjapõdrakasvatuse seaduse projektiga, mis tagaks komidele teiste sama elatisalaga tegelevatega võrdsed toetused.

“Soovime, et Vene Föderatsioonis kehtiv põhjapõdrakasvatajate seadus toimiks kõigile ühtmoodi,” rõhutas Gabov.

Praegu teiste Vene Föderatsiooni soome-ugri rahvaste esindusorganisatsioonid oma vabariikide parlamentidega selliseid lepinguid ei oma.