Kolmapäeval, 18. oktoobril kell 20
Hopneri Majas (Raekoja plats 18)
Tallinna Tantsuklubi Hõimupäevadele pühendatud tantsuklubiõhtul rõõmustavad tantsijaid külalised Ungarist ja Marimaalt ning Udmurdi krezi’i-duo Vallatud Kiharad koos lõõtsamees Pavel Kuterginiga.
Ungari Szigony
Ansambel Szigony mängib traditsioonitruult Rumeenias elavate ungari etniliste rühmade – Gyimesi ja Moldva csángó’de rahvamuusikat. Csángó’de muusikas on säilinud väga palju arhailisi jooni, kuid selles on ka naabrite mõjutusi. Muusikat esitatakse ühe katkematu voona, mis oma sisemiste reeglite järgi jaguneb väiksemateks tsükliteks, hargneb lahti vastavalt olukorrale, on julge ja kordumatu. Ansambli asutas 1997. aastal vilepillimängija Róbert Kerényi, kes on alates 1988. aastast populariseerinud Gyimesi ja Moldva muusikat ja tantse Ungaris ning on regulaarselt musitseerinud koos Gyimesi legendaarse esiviiuldaja János Zerkulaga. Ansambel annab kontserte ja mängib tantsutubades nii Ungaris kui ka välismaal. Aastast 2000 tegutseb Budapestis Marczibányi väljaku kultuurikeskuses ka nende regulaarne tantsutuba.
Koosseis:
Szigony Róbert Kerény – vilepillid (furulya, kaval, tilinkó)
László Nyíri – viiul
Gabriella Tintér – laul, gardony (rütmikeelpill)
Krisztián Kiss – koboz (lautotaoline ungari rahvapill)
Félix Benke – trumm, parmupill, lehepill, tilinkó
Szigony tantsutoa näide:
https://www.youtube.com/
Mari Kuat
Marimaa pealinnast Joškar-Olast pärit ansambel Kuat (Jõud) sulandab mari rahvamuusikat eri stiilidega. Kord saadab meloodiline lüüriline laul maride temperamentset tantsumuusikat, siis aga garneeritakse arhailist muusikat nüüdismuusikaga. Väljendusrikas vokaal saadab maride traditsioonilisi instrumente, mida täiendavad basskitarr ja kontrabass. Ansambli liider Ivan Kamentšikov osales oma traditsioonilise pereansambli koosseisus hõimupäevadel ka eelmisel aastal, tänavu suvel võttis ta osa Eesti Etno laagrist.
Järgnevalt annavad põhjalikuma ülevaate toimunust Kadi Raudalainen ning Jaak Prozes.
2017. aastal jagub hõimupäevale pühendatud kontserdil kuulamist ja vaatamist terveks päevaks.
“Mitte kunagi ei ole meil laval olnud nii hulgaliselt noori, paljudes ansamblites musitseerivad eri põlvkonnad koos. On tekkinud ka päris uusi kooslusi. See annab lootust, et järjepidevus ei kao, mis ongi hõimupäeva pidamise üks oluline mõte,” rõõmustas peakorraldaja.