Jäta menüü vahele
29.05.2017

Venemaa põlisrahvaid puudutavad pensionseaduse muudatused lükati tagasi

Vene Föderatsiooni pensioniseaduse muudatusi, mis puudutavad põlisrahvastele vanaduspensioni maksmist ja nimekirja territooriumitest, kus seda tehtaks, arutati 25. mail toimunud Vene riigiduuma töö-, veterani- ja sotsiaalasjade komitee istungil. Komisjoni liige Tatjana Sapõkina palus seaduseprojekti tagasi lükata.

Venemaa Põlisrahvaste Assotsiatsiooni presidendi ja riigiduuma liikme Grigori Ledkovi sõnul tõstatus see küsimus tänavu riigiduumas ja saadikud toetasid seda. Praegu on põhitakistuseks see, et muudatuste jõustumisel suureneks soodustusi saavate kodanike hulk. Samuti on ebamäärane, kes kuulub põlisrahvaste hulka ning miks peaks põlisrahvaste esindajad minema viis aastat varem pensionile, kui teistest rahvustest isikud töötavad samas edasi.

Praegu kehtiva seaduse alusel on osa rahvaid, näiteks vepslased, sellest nimekirjast välja jäänud, samuti ei ole nimekirjas kõiki territooriume. Siiski ütles Grigori Ledkov, et vaatamata paranduste tagasilükkamisele, otsib ta uusi võimalusi küsimuse lahendamiseks, sest see on otseselt seotud põliste väikerahvaste õigusega varasemale vanaduspensionile. “Me ei saa asjade senise käiguga rahul olla,” ütles Ledkov.

mari_vabariik

Allikas: Госдума отклонил законопроект, касающийся права представителей малочисленных народов на социальную пенсию (29.05.2017, finugor.ru)