Jäta menüü vahele
04.06.2019

Venemaa ja teiste maade fennougristid kogunevad Ižkaris

Udmurdi vabariigi pealinnas  Iževskis (Ižkar) toimub 4.-9.06 VI ülevenemaaline fennougristide teaduskonverents “Soome-ugri maailm Venemaa multikultuurses ruumis: kultuuriuuringud ja uued  väljakutsed”, mis keskendub soome-ugri keeleteaduse, folkloristika,  kirjandusteaduse, muusikakultuuri, etnilise ajaloo ning kaasaegsete etnosotsioloogiliste protsesside aktuaalsete küsimustele.

Lisaks plenaaristungitele ja temaatilistele sektsioonidele on konverentsil kavas sümpoosion uuemast udmurdi kirjandusloost ning ümarlauaarutelud rahvusliku keelekorpuse loomisest ning piirideta hariduse küsimustest. Konverentsi pidulik avamine toimub 5.06 Udmurdi vabariigi Rahvaste Sõpruse Majas, mille fuajees on Udmurdi vabariigi 100. aastapäeva puhul eksponeeritud ka näitus temaatilistest arhiividokumentidest. Samas on ka raamatuväljapanek ja -müük.

Konverentsi tööst võtavad osa ka Austria, Ungari, Suurbritannia Saksamaa, Soome ja Eesti teadlased. Eestit esindavad konverentsi kavas näiteks etnoloogid Laur Vallikivi, Liivo Niglas ja Eva Toulouze Tartu ülikoolist, Svetlana Karm Eesti Rahva Muuseumist ning Eesti Kirjandusmuuseumi teadur, udmurt Nikolai Anisimov. Konverentsi raames linastub ka Liivo Niglase dokumentaalfilm udmurtide palvustest.

Lugege lähemalt siin.

Tutvuge lähemalt konverentsi programmi ning osalejatega siin.