Fenno Ugria õhtu Tallinn Music Week programmis! 29.03.2019 kell 18

 

Juba viiendat korda on kõigil huvilistel võimalik rahvusvahelisel linnakultuuri ja uue muusika festivalil Tallinn Music Week osa saada soome-ugri muusikamaailma viimastest uudistest!

Fenno Ugria õhtu toimub TMW ajal seekord Erinevate Tubade Klubis ning meil on au lasta oma laval kõlada nii eesti regilaulul, mordva vägeval mitmehäälsel meestelaulul, bessermani ja udmurdi viisidel, saami joiul kui ka karjala ja soome elektrofolgil. Meie laval toimuv on soome-ugri rahvaste sõnum tänapäeva muusikamaailmale. Samas on see ka dialoog ning küsimus selle kohta, kuidas suhestuvad põlisrahvad tänapäeva maailmaga.

 

DETAILID:

TMW 2019: Fenno-Ugria Night
29.03.2019
kell 18
Asukoht: Erinevate Tubade Klubi (Telliskivi Loomelinnak). Telliskivi 60-A1-65. Vaata asukohta kaardil SIIN.
Pileteid saab osta SIIN.

NB! Piletid on eelmüügis soodsamad ning need tagavad eelisjärjekorras sissepääsu!

KAVA:

18:00 Uksed
19:00 Ansambel Triskele (EST)
19:45 Фольклорный ансамбль Торама имВИРомашкина (RU)
20:30 Maria Korepanova & Victor Sologub (RU)
21:15 Vassvik (NOR)
22:00 Noid (RU)
22:45 Okra Playground (FIN)

 

LÄHEMALT ESINEJATEST:

Ansambel Triskele (EST)

19:00 Ansambel Triskele (EST)

Eesti ansamblile Triskele on inspiratsiooni pakkunud Eesti rahvakoraalid ja arhailine regilauluvaramu. Triskele ühendab oma seadetes rahvapärase laulmisviisi ja rikkaliku instrumentaariumi, kasutades nii eesti rahvapille (kandled, mandoola, torupill, parmupill) kui ka Euroopa keskaja instrumente

 

 

19:45 V. Romaškini nimelilne folklooriansambel Toorama (RU, Mordva) Фоль

Ansambel Toorama (RU, Mordva)

клорный ансамбль Торама имВИРомашкина
Folklooriansambel Toorama kannab edasi vägeva ersa-mokša mitmehäälse meestelaulu traditsiooni.

Toorama esituses kõlav muusika on voogav, pikaldane ja väga intensiivne. Koos lauluga tutvustatakse ka oma rahvaste iidseid tavasid, kus on mitmehäälsel laulul äärmiselt suur rituaalne tähtsus.

 

 

Maria Korepanova

20:30 Maria Korepanova & Victor Sologub (RU, Udmurtia)

Jõulise ja omapärase, justkui sajandite sügavusest pärit häälega etnolaulja Maria Korepanova esitab arhailisi udmurdi ja bessermani laule – kreze.

Kaasaegsesse kõlamaailma sobitab need viisid vene elektroonilise muusika guru Viktor Sologub, kellega Maria on käinud koos etnomusikoloogia ekspeditsioonidel Udmurdimaal ja loonud muusika bessermanidest kõnevale dokumentaalfilmile ”Rahvas”.

 

21:15 Vassvik (NOR, Saami) 

Torrgeir Vassvik

Saami üheks innovatiivsemaks muusikuks peetud Torgeir Vassviki on joigumine inspireerinud juba lapsepõlvest. Oma rahva, Euroopa põhjapoolseimas osas asuva põlisrahva meresaamide arhailisele joigudele ja trummirituaalidele läheneb ta aga ainulaadse maagilise energiaga ning lahedate helieksperimentidega. Tema hääl on kui lihvimata juveel, mille iga varjund peegeldab Põhjala maastike ilu.

 

Noid (RU, Karjala)

22:00 Noid (RU, Karjala)

Noid on Petrozavodskist (Karjalast) pärit bänd, kes loob ja esitab vepsakeelseid lugusid etno-elektrovõtmes. Noidi muusika on dialoog kauni ja vana Vepsa kultuuri ja elektroonilise muusika vahel.

 

 

 

22:45 Okra Playground (FIN)

Okra Playground (FIN)

on Soome ansambel, kes mängib ehedat elektrofolki, mis on segu võimsatest vokaalharmooniatest, suurejoonelistest helidest, iidsetest laulutekstidest, kaasaegsetest helimaastikest ja traditsioonilistest rahvapillidest.

Nende muusikast vallanduvast müstilisest energiast annab ehk aimu fakt, et kontserte korraldavad nad ka koos Eesti ansambliga Trad.Attack!

 

* * *

TMW 2019
Uue muusika ja homsete mõtete festival

♫ Muusikafestival: 28.-30. märts
▸ Creative Impact konverents: 29.-30. märts

Muusikafestivali kõrval on TMW lahutamatuks osaks konverents, mis lisaks muusikatööstuse teemadele käsitleb laiemalt loovust kui majanduse käivitajat. Festivali kavas on ka tasuta linnalava kontserdid, avalike vestluste sari TMW Jutud ning erinevaid kunstivorme ja kodanikualgatust ühendavad ettevõtmised avalikus linnaruumis.

Festivali esitleja on Telia.

Loe lisa ja osta festivalipass meie kodulehelt www.tmw.ee
Üksikpiletid müügil Piletilevis!

Kõik passid tuleb vahetada käepaela vastu TMW infopunktides. Lisainfo SIIN.

Print Friendly, PDF & Email