Jäta menüü vahele
03.06.2019

Suri soome-ugri teemade eestkõneleja Mart Nutt

Mart Nutt (1962-2019). Foto allikas: ERR
Mart Nutt. Allikas: ERR.ee

Mart Nutt (1962-2019) oli Eesti Vabariigi riigikogu liige, kes tundis suurt huvi vähemusrahvuste õiguste, inimõiguste ja soome-ugri rahvaste problemaatika vastu. Ta võttis aktiivselt osa  soome-ugri rahvaid tutvustavatest sündmustest, aitas neid läbi viia moderaatorina või tasakaaluka sõnavõtjana. Nutt oli hinnatud kõnemees.  Loomult sõbraliku inimesena ei lükanud ta kunagi tagasi abipalveid mõne meie hõimurahvaid puudutava sündmuse toimumisele kaasa aidata.

Mart Nutt võttis delegaadina alates 1996. aastast osa kõikide soome-ugri rahvaste maailmakongresside tööst ning oli korduvalt eestlaste esindajaks kongressi redaktsioonitoimkonnas. Olles käinud korduvalt meie Venemaal elavate hõimurahvaste juures ning tundes nende olukorda, oli tal nende seas ka mitmeid sõpru.

Mart Nuti teeneks võib pidada, et ta suutis Riigikogus leida suure toetuse hõimupäeva riiklikuks tähtpäevaks kuulutamise mõttele. Tema eestvedamisel saigi 2011. aastal hõimupäev riiklikuks tähtpäevaks.

Nutt oli üks Riigikogu soome-ugri rahvaste toetusrühma moodustamise idee algatajatest, oli mitmel korral selle toetusrühma aseesimees ning kuulus ka eelmisel nädalal, teisipäeval, 28. mail 2019 moodustatud soome-ugri toetusrühma.

Jääme puudust tundma heast ja vastutulelikust sõbrast ning avara pilguga kaasteelisest. Tunneme südamest kaasa lähedastele.

 

Fenno-Ugria

 

Lähemalt saab lugeda siin.