Jäta menüü vahele

Vadjakeelse jutukogu “Suuri päive” esitlus Tartus Ingeri majas

Täna, 13. novembril k 18 esitleb Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte dotsent Heinike Heinsoo Tartus Ingeri majas Eesti Akadeemilise Ingerimaa Seltsi kõnekoosolekul esimest vadjakeelset ilukirjanduslikku originaalteost “Suuri päive” (eesti keeles “Tähtis päev”). Esitlusel musitseerib vadja juurtega saksofonist Lembit Saarsalu ja esinevad Tartu Ülikooli üliõpilased.

 

“Vadjakeelne jutukogu sündis vadja keele õpetamise kaudu vadja juurtega inimestele, ajendiks sealne külaelu, rahvajutud ja naljad,” rääkis autor Heinike Heinsoo, kes on vadja keelt uurinud ja õpetanud mitukümmend aastat. “Järelejäänud vadjalasi on küll nii vähe, et kõik mahuks ühte tuppa ära, aga raamat sobib nii vadja keele õpetamiseks vadja juurtega inimestele, keele tutvustamiseks emakeeletundides kui ka huvilistele, kes tahavad teada, kuidas kõlab või on mõistetav eesti kõige lähem sugulaskeel,” lisas Heinsoo.

 

Jutukogu “Suuri päive” (“Tähtis päev”) peategelane on tütarlaps Elina (Elja), kes oma esimesel tööpäeval jalutab läbi küla ja mõtiskleb selle üle, mida ta näeb. Raamatu illustraator on Virge Jõekalda, kujundas Loit Jõekalda. Vadja jutukogu saab osta Tallinnas Ateenast  ja Tartus Apollo Raamatupoest..

 

 

Lähem info:

Heinike Heinsoo

Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte dotsent

heinike.heinsoo@ut.ee

5666 9513

13.11.2018
18:00-19:30