Jäta menüü vahele

Põliskeelte aasta sündmus: mari keele ja kultuuri tund

MARI KEELE JA KULTUURI TUND
23.04.2019
Kell 17:15
Asukoht: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Pärnu mnt 28-9, Tallinn
Sissepääs: prii
Vaata asukoha kaarti SIIN.
  
MTÜ Fenno-Ugria Asutus kutsub mari keele ja kultuuri tundi 23. aprillil kell 17:15 Fenno-Ugria ruumes. Tunni viib läbi etnoloog Lyudmila Yamurzina (PhD), Tallinna Mari Seltsi esinaine.
26. aprillil tähistatakse maride rahvuspüha, mari sangari päeva. Seetõttu jätkame põliskeelte aasta puhul sugulaskeelte tutvustamist ning süveneme seekord mari keelde.
Tunni jooksul tutvume lähemalt mari keele, selle ajaloo ja kaasaegse olukorraga. Mis on keelesugulus? Kas eestlane saab aru mari keelest? Avastame sõnu, mis on üsna sarnased või isegi täiesti samasugused ja muidugi proovime ka ise lugeda, laulda ja kõnelda. Tõsisematele keelehuvilistele räägime ka käänetest ja eitusest. Samuti saame teada tavalise mari pere elu-olust nii Eestis kui ka Venemaal.
Registreerumine: Kõik huvilised on oodatud õhtust osa võtma, kuid palume enda osavõtust hiljemalt sündmuse toimumise päeva hommikul märku anda aadressil info@fennougria.ee või telefonil 6445119!
 
 
Seotud sündmused:
 
Neljapäeval 25.04 kell 19:00 toimub Hõimuõhtu. Marimaalt tuleb külla meeste folklooriansambel Poro kas, kes annab kontserdi Vanalinna Muusikamajas. Sündmust korraldab MTÜ Fenno-Ugria Asutus. Lähem teave kontserdi kohta SIIN
 
ÜRO põliskeelte aasta Fenno-Ugrias:
 
ÜRO on 2019. aasta kuulutanud põliskeelte aastaks. Selle puhul pakub Fenno-Ugria kõigile huvilistele võimalust meie sugulaskeeltega tutvust teha. Märtsikuus toimus udmurdi keele tund, mais õpime tundma komi keelt. Tunde viime läbi koostöös Eestis tegutsevate soome-ugri seltsidega, kelle esindajad on ka tundides õpetajateks. Huvi korral võib meie õpetajad kutsuda tunde läbi viima ka koolidesse, lasteaedadesse, raamatukogudesse jm kultuuriasutustesse.
 
Soome-ugri vähemus- ja põliskeelte hääbumise üheks põhjuseks on see, et neid keeli kasutatakse üksnes kogukonnasiseselt, mitte teiste rahvastega suheldes. Sugulaskeeli õppides aitame kaasa sellele, et need keeled kõlaksid vene keele asemel ka rahvaste vahelises suhtlemises. Samuti tõuseb seeläbi nende keelte maine.
 
Korraldaja:
MTÜ Fenno-Ugria Asutus
Pärnu mnt. 28-9, 10141 Tallinn
https://fennougria.ee
  
23.04.2019
17:15-19:15