Jäta menüü vahele

Näitus „Mustrite kõla”

Mis võiks ühendada mütoloogiat, ajalugu ja kaasaegset maalikunsti? Loomulikult on see muuseum!

Mütoloogial tuginev mustri pealekandmise kunst on leidnud väljenduse näitusel eksponeeritud rahvariietel, muusikariistadel ja tarbeesemetel. Kaasaegse kõla traditsioonilisele mustrile lisavad Tallinnas elava udmurdi kunstniku Stanislav Antipovi maalid.

Kas muster pakub kaitset? Kas vastab tõele, et mustri omanik on relvastatud? Millised Venemaal elavad rahvad on eestlaste sugulased ja kuidas? Vastused nendele küsimustele leiab meie näituselt.

Näitus „Mustri kõla“ esitleb esemeid erakollektsionääride kogudest ja  mitme perekonna pärandvarast soome-ugri rahvaste esindajatelt, kelle põliseks elukohaks on Venemaa koosseisu kuuluvad alad.

Näitus on avatud 26.10.–31.12.2018

Näituse avamine oli võimalik tänu tõelistele kultuuripärandi hindajatele ja oma eriala meistritele – Stanislav Antipov ja Natalia Abrosimova, Anu Väliaho, Ljudmila Yamurzina, Ingrit Kala, Maria Korepanova. Avamist toetasid Tallinna linn ja Tallinna Linnamuuseum.

Tallinna Linnamuuseumi näituse meeskond: Ljudmila Yamurzina, Zurab Jänes, Maria Smorževskihh-Smirnova, Lilian Juhkam, Janika Turu, Eve Veigel, Jaan Künnap, Leo Savila


Näituse avamist 26. septembril kell 17.30 saadab kultuuriprogramm,
kus saab suhelda kunstnikuga ja nautida ehtsat pärimusmuusikat.

Palume näituse avamise kultuuriprogrammile registreerida vemu@linnamuuseum.ee , sissepääs 2 €

Näitust ja kultuuriprogrammi toetab rahvuskultuuride päevade raames Tallinna linn.

26.09.2018
17:30